Adsorpcyjne osuszacze do prac budowlanych

Powietrze w niektórych miejscach może być niezwykle wilgotne. W szczególności z takim powietrzem często do czynienia mają osoby, które zajmują się branżą budowlaną. Tworzenie nowych nieruchomości związane jest z tym, że przy budowie powstawać może wilgoć. W związku z tym żeby można było przystąpić do kolejnego etapu to konieczne jest przeprowadzenie osuszania. Od jakiegoś czasu dostępne są ciekawe metody, które pozwalają na bardzo skuteczne osuszanie. 

Polecane techniki osuszania powietrza 

osuszacz budowlany w atrakcyjnej cenieCząsteczki wody znajdujące się w powietrzu mogą być niekiedy sporym problemem. Przykładowo jeśli budujemy dom i czekamy na wyschnięcie tynku to przy wilgotnym powietrzu takie suszenie może zajmować wiele dni. Natomiast trzeba wiedzieć o tym, że można taki proces przyśpieszyć. Żeby było to możliwe to należałoby zastosować specjalny osuszacz budowlany w atrakcyjnej cenie takie osuszacze można obecnie znaleźć w wielu marketach z materiałami budowlanymi. Od dłuższego czasu osuszacze budowlane są wykorzystywane przez firmy budowlane. Szczególnie cenione są osuszacze adsorpcyjne. Sprzęt tego typu wykorzystuje specjalne rodzaje substancji higroskopijnych, które mają zdolność łatwego przechwytywania i wchłaniania cząsteczek wody z powietrza. Najczęściej  w takowych osuszaczach spotkać można żele krzemionkowe. Umieszcza się je na łopatkach rotora, który obraca się wewnątrz obudowy naszego osuszacza. Do wnętrza tejże obudowy trafia dwa strumienie powietrza. W przypadku osuszaczy wykorzystujących sprężone powietrze jest tak, że pierwszym strumieniem jest powietrze pod ciśnieniem, które jest wilgotne i zostało pozyskane z pomieszczenia, w jakim stoi osuszacz. Takie powietrze docierając do rotora pozbywa się cząsteczek wody, które osadzają się właśnie w żelu krzemionkowym. Natomiast w drugim strumieniem jest strumień regenerujący. Trafia on dolnym wlotem do obudowy i jego zadaniem jest osuszanie łopatek rotora po to aby po chwili znowu mogły one wchłaniać wilgoć. 

Do osuszania powietrza regenerującego wykorzystywane są specjalne urządzenia grzewcze zasilane oczywiście prądem. Osuszacz adsorpcyjny w ciągu jednej doby jest w stanie przechwycić bardzo duże ilości wody z powietrza. Jedno takie urządzenie może radzić sobie z osuszeniem powietrza nawet w hali o bardzo dużej powierzchni. Takie urządzenia są obecnie dostępne w wielu różnych sklepach budowlanych. Dość dobrym pomysłem może być również zakupienie osuszacza budowlanego drogą elektroniczną bo dzięki temu można sporo zaoszczędzić.