Bezpieczne leczenie, czyli hirudoterapia

Nieprzyjemne dolegliwości somatyczne negatywnie wpływają na jakość naszego życia. Niejednokrotnie wykluczają nas z życia społecznego oraz utrudniają codzienne funkcjonowanie. Aby pozbyć się uporczywych dolegliwości zwykle udajemy się do lekarza rodzinnego. Nie zawsze jednak jego zalecenia przynoszą nam upragnioną ulgę. Coraz więcej osób decyduje się na hirudoterapię, czyli leczenie pijawkami, które znane jest od lat i co najważniejsze przynosi pożądane efekty.

Pijawki gwarancją bezpieczeństwa

bezpieczne leczenie żylaków pijawkamiSkuteczne, a zarazem bezpieczne leczenie żylaków pijawkami cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że pijawki pochodzą z hodowli laboratoryjnych dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla każdego pacjenta. Należą do gatunku hirudo medicinalis. Od tej nazwy powstało określenie całego zabiegu, a mianowicie hirudoterapia. Cały zabieg wykonywany jest przez ludzi posiadających odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Skóra pacjenta zostaje zdezynfekowana dzięki specjalistycznym preparatom medycznym. Następnie do tak przygotowanej skóry przystawia się pijawkę. Jej ugryzienie jest bezbolesne dzięki substancji znieczulającej, którą wstrzykuje do naszego organizmu. Poza substancją znieczulającą pijawka uwalnia również substancje o działaniu bakteriobójczym, przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz antybiotycznym. Pijawki stosowane były już od najdawniejszych lat. Z ich leczniczych właściwości korzystali już Egipcjanie. Obecnie pijawki stosuje się w wielu schorzeniach. Są szczególnie polecane w sytuacji leczenia żylaków kończyn dolnych, czyli zmienionych chorobowo żył. Budowa tych naczyń w przebiegu choroby zmienia swoją strukturę. Żyły stają się pogrubione oraz kręte, co utrudnia swobodny przepływ krwi. Zastosowanie pijawek w miejscach zmienionych chorobowo niweluje odczuwanie nieprzyjemnych dolegliwości przez pacjenta takich jak drętwienie czy też ból nóg. Odpowiednia przygotowana skóra do zabiegu oraz pijawki pochodzące z laboratoryjnych hodowli dają pacjentom stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa.

W dwutysięcznym piątym roku uznano leczenie pijawkami za oficjalną metodę leczniczą. Gwarancją bezpieczeństwa jest przede wszystkim pochodzenie pijawek. Są one produkowane w specjalistycznych laboratoriach dzięki temu są całkowicie bezpieczne dla każdego z pacjentów. Ponadto osoby wykonujące zabiegi hirudoterapii są odpowiednio przeszkolone. Potrafią należycie przygotować skórę do zabiegu oraz wykonać zabieg zachowując zasady aseptyki i antyseptyki.