Biokominek wiszący alternatywą dla kominka tradycyjnego

Miło spędza się wieczór w swoim domu siedząc naprzeciwko kominka i popijając herbatę w gronie najbliższych. Blask ognia sprawia, że zapadamy się w błogą nostalgię, a przyjemne ciepło uszczęśliwia nas, szczególnie jeśli na zewnątrz są ujemne temperatury i pada śnieg. Niestety własny kominek to często niemożliwy do zrealizowania wydatek. Nie chodzi już tylko o koszt samego wkładu kominowego i jego obudowy, która również jest wysoka, ale o konieczność przebudowy domu w celu przygotowania go do przyłączenia kominka.

Biokominek wiszący sposobem na kominek tanim kosztem

biokominki wisząceNajwięcej problemów przysparza postawienie komina, który nie zawsze występuje w ogóle, a nawet jeśli to nie zawsze w tym miejscu, w którym akurat chcemy postawić kominek. Przebudowa całego domu w celu przygotowania odpowiedniej instalacji generuje takie koszty, że na samą myśl zaprzestajemy marzeń o kominku. Jeszcze gorzej mają mieszkańcy bloków, gdzie nie ma możliwości przyłączenia się do istniejącej instalacji, a co za tym idzie do postawienia w mieszkaniu kominka. Na szczęście dla jednych i drugich istnieje rozwiązanie w postaci zastosowania wiszących biokominków. Urządzeniami jakimi są biokominki wiszące interesują się zarówno mali jak i więksi inwestorzy chcący posiadać przyjemność płynącą z posiadania własnego kominka. Nie jest to niestety kominek w pełnym encyklopedycznym słowa tego znaczeniu, gdyż biokominkiem jest konstrukcją przypominającą trójwymiarową wiszącą ramę obrazu wyglądającego jak palenisko kominka. Całość wykonana jest z metalu w najczęściej czarnym malowaniu, a wewnątrz na spodniej części znajduje się komora do której wlewamy specjalne paliwo, które po podpaleniu generuje płomień przypominający ten z prawdziwego kominka. Dobrze wykonany biokominek przypomina niemal w zupełności otwór prawdziwego kominka, a ogień wewnątrz niego jest prawdziwy i wydziela tak samo jak on ciepło. Należy uważać, żeby się od niego nie oparzyć, gdyż może to być bardzo bolesne doświadczenie. Biokominki są tanie, dlatego większość osób stać na zakup i zamontowanie tego urządzenia. Nie potrzeba do tego żadnych instalacji czy kominów. Wszystko przebiega w obrębie urządzenia.

Biokominki nie zajmują również zbyt wiele miejsca w naszym domu, gdyż dzięki temu, że można je powiesić na ścianie możemy je umieścić nawet w niewielkich pomieszczeniach o wymiarach kilku metrów kwadratowych. Taka namiastka kominka jest tak naprawdę niemal równie skuteczna jak kominek, a odczucia osób korzystających z tego rozwiązania są równie przyjemne jak użytkowników tradycyjnych kominków spalinowych.