Cechy obudów na grzejniki żeliwne

Elementy wyposażenia takie jak kaloryfery, odsłonięte rury, karnisze czy systemy przesuwne przy drzwiach, odbierają pomieszczeniom walorów estetycznych. Obecność takich widoków sprawia, że dużo trudniej jest dobrać elementy aranżacji. Dzięki zastosowaniu obudów na grzejniki żeliwne można w łatwy sposób zamaskować niechciane widoki, jednocześnie zabezpieczając niebezpieczny element przed kontaktem z dziećmi.

Charakterystyka obudowy na grzejnik żeliwny

obudowy na grzejniki żeliwneWśród elementów wyposażenia pomieszczeń, których wygląd negatywnie wpływa na integralność aranżacji są między innymi grzejniki żeliwne a także odstające rury lub karnisze. Możliwość zamontowania maskownicy stalowej lub z tworzywa imitującego drewno, sprawia, że pomieszczenie zyska nowy element aranżacji i dodatkową ochronę przed kontaktem z dziećmi. Maluchy uczące się chodzić, które drepczą i biegają po pokojach same zagrażają sobie upadkiem i uderzeniem w twarde, wystające przedmioty. Kontakt z żeliwnym grzejnikiem może skończyć się dla nich groźnym wypadkiem. Dlatego też obudowy na grzejniki żeliwne bardzo często są montowane w szkołach i przedszkolach, gdzie stanowią ważny element ochrony dla rozbieganych dzieci. Maskownice są również często widoczne w firmowych biurach i specjalnie zaaranżowanych miejscach użyteczności publicznej, jak centra handlowe, sklepy czy salony kosmetyczne lub fryzjerskie. Dzięki nim pomieszczenia prezentują się dużo lepiej i mają szansę przyciągnąć większą grupę klientów. Specjalnie dopasowane osłony modą stać się nawet dodatkowym meblem lub przestrzenią do ustawienia przedmiotów, na które nie byłoby innego miejsca. Osłony na grzejniki charakteryzują się wytrzymałością oraz łatwością montażu. Wykonane są ze stali, drewna lub MDF i nie trzeba przytwierdzać ich do ściany lub kaloryfera. Wystarczy proste założenie konstrukcji, która może zostać specjalnie dopasowana do wymiarów grzejnika. Ich funkcje estetyczne oraz ochronne sprawiają, że jest to coraz popularniejszy element dekoracyjny, pasujący do dowolnego pomieszczenia, który dodatkowo wyróżnia się niską ceną.

Kaloryfery żeliwne to część systemu grzewczego, która nadal jest obecna w wielu domach, mieszkaniach i miejscach użyteczności publicznej. Charakteryzują się negatywnym wpływem na estetykę pomieszczenia, przez co coraz częściej stosowane są różnego rodzaju maskownice. Dzięki obudowom na grzejniki żeliwne, mogą stać się integralną częścią wyposażenia pokoju a także dodatkowo pełnić funkcję ochronną przed kontuzjami i uderzeniami.