Cennik za przydomowe szambo betonowe

Jeżeli nie mamy możliwości przyłączenia naszej kanalizacji do centralnego systemu odprowadzania ścieków, musimy wkopać stacjonarny zbiornik na nieczystości. Wiele jest modeli zbiorników, które na celu mają odprowadzanie nieczystości z naszego domostwa. Najbardziej popularnymi zbiornikami są szamba wykonane z betonu. Beton jest trwały i odporny na korozję. Cennik za usługę montażu takiego zbiornika powinien być przystępny dla większości klientów. 

Jak ustalany jest cennik za szambo?

cennik szamba betonowegoZbiorniki na szambo umożliwiają odprowadzanie nieczystości do jednego miejsca. Gdy zbiornik się przepełnia, zamawia się specjalną usługę wyciągnięcia nieczystości ze zbiornika specjalnym szambowozem, który następnie transportuje ścieki do oczyszczalni. Jest to optymalne rozwiązanie dla domostw, które  znajdują się daleko od wielkich aglomeracji miejskich i są położone w sporej odległości od centralnych oczyszczalni ścieków. Koszt takiego montażu i takiego zbiornika nie powinien być wysoki. Wszystko zależy od tego, jaki zbiornik użyjemy. Producenci szamb oferują zarówno zbiorniki betonowe owalne, jak i okrągłe. Zbiorniki okrągłe cechują się lepszą odpornością na nacisk podłoża, a wszystko to za sprawą łącz spajających jego ściany. Firma produkująca i osadzająca szamba, przed przystąpieniem do realizacji wykonuje specjalną ekspertyzę gruntów, która pokazuje jaki moduł zbiornika powinien zostać użyty. Dlatego też koszta takiej usługi wyliczane są dla klienta indywidualnie. Zależnie od pojemności, rodzaju użytego budulca i od konstrukcji modułu cennik szamba betonowego będzie ustalany indywidualnie. Musimy jednak kierować się opiniami o firmie i wybrać taką, która ma wieloletnie doświadczenie. Awaria poprzez pękanie zbiornika na szambo w podłożu to awaria, której naprawa nastręcza wiele problemów. Wymaga to rozkopania całego terenu i klejenia ścianek lub wymianę całego zbiornika. Szamba betonowe są odporne na działanie korozji, która wynika z działania na zbiornik wód gruntowych. Profesjonalna firma doradzi także klientowi, gdzie dokładanie ma być osadzone szambo i na jaką głębokość. Poprowadzi także rury odprowadzające do zbiornika, tak żeby rozkopany został jedynie niewielki pas ziemi na naszej parceli. Taka firma dysponuje także odpowiednim sprzętem, dzięki któremu jest w stanie dokonać rozkopy.

Szamba betonowe to rozwiązanie, które służy od lat. Cennik za taką usługę jest ustalany indywidualnie i zależy od użytego modelu szamba i od głębokości, na którą ma zostać on wkopany. Producent szamb doradzi gdzie i na jaką głębokość ma zostać wkopane szambo, oraz jaki moduł zbiornika ma zostać użyty. Wszystko uzależnione jest od rodzaju podłoża i od potrzeb domostwa.