Ćwiczenia mindfulness dla grup

Certyfikowane kursy mindfulness cieszą się coraz większą popularnością. Chętnych nie brakuje. Cena za kilkudniowe szkolenie jest dosyć wysoka, warto jednak spróbować. Metodę mindfulness warto stosować na co dzień. Doświadczeni terapeuci pomogą we stawianiu pierwszych kroków na drodze do ważności. Warto podkreślić, że mindfulness sprawdza się nie tylko w przypadku problemów ze zdrowiem psychicznym.

Mindfulness najlepiej ćwiczy się w grupach

mindfulness - ćwiczenia grupoweTerapeuci polecają metodę mindfulness. Czy to rzeczywiście jednak metoda dla wszystkich? Z całą pewnością każdy może się jej nauczyć i czerpać korzyści płynące z codziennej praktyki uważności. Można praktykować różne formy medytacji. Metoda mindfulness nie jest bynajmniej wynalazkiem naszych czasów. Została opracowana już przez buddystów. Miało to miejsce ponad dwa tysiące lat temu! Na chwilę obecną mindfulness cieszy się olbrzymią popularnością w krajach zachodsnich. Twórcy mindfulness zwracają uwagę na fakt, że praktykowanie uwazności nie wiąże się z żadną praktyką religijną. Metoda ta jest dostępna dla wszystkich niezależnie od płci, wieku lub wyznania. Warto również podkreślić z całą mocą, że praktykowanie uważności to nie to samo co relaksacja. Medytacja tego rodzaju nie prowadza nas w stan odurzenia. Po prostu z czasem zaczynamy sobie uświadamiać wszytko, co dzieje się w bieżącej chwili. Jednocześnie staramy się nie oceniać i nie krytykować siebie. Na początku nawykowe reakcje i negatywistyczne myślenie mogą nam nieco przeszkadzać w praktykowaniu uwazności. Dobry terapeuta znający od podszewki tę właśnie metodę nam w tym pomoże. W wielu miastach prowadzone są warsztaty mindfulness – ćwiczenia grupowe sprawdzają się w tym przypadku najlepiej. W większej grupie osób zawsze raźniej, ponadto też otwieramy się na nowe doświadczenia i reakcje. Wbrew powszechnym opiniom metoda mindfulness nie sprawia, że nasze problemy znikną niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dostajemy jednak do ręki przydatne narzędzia pozwalające lepiej radzić sobie z problemami.

Każdy, kto chce poznać metodę mindfulness od podszewki, powinien na początek zapisać się na wartościowe szkolenie. Szkolenia tego rodzaju są organizowane w całej Polsce. Składają się zazwyczaj z kilku modułów. Na samym początku uczestnicy szkolenia poznają teoretyczne podstawy metody mindfulness. Potem przychodzi pora na praktykę. Początki mogą nie być zachęcające. Szkolenia z metody mindfulness przeprowadzane są w różnych miejscach – szkołach, ośrodkach edukacyjnych i szpitalach.