Czy stacje diagnostyczne mogą prowadzić serwis aut?

Nie ulega wątpliwości, że samochód podczas eksploatacji ulega awarii – mogą to być drobne usterki, lecz ich zignorowanie może przyczynić się do poważnych i przede wszystkim kosztownych uszkodzeń. Warto regulowanie udawać się do stacji diagnostycznej pojazdów, gdzie przeprowadzana jest szczegółowa kontrola i przegląd samochodu. Stan pojazdu można również sprawdzić u mechanika, który może na miejscu naprawić usterkę. Zalecane jest korzystanie z profesjonalnych serwisów o szerokim zakresie usług – ma się w ten sposób pewność, że auto zostanie prawidłowo naprawione.

Naprawa samochodów na stacji diagnostycznej

serwis samochodów daewooNie każdy kierowca i właściciel pojazdu zdaje sobie sprawę, że diagności bardzo często prowadzą również usługi serwisowe. Jest to częste uzupełnienie oferty, gdyż przedsiębiorstwa dysponują profesjonalnym sprzętem do przeprowadzania szczegółowego przeglądu aut. Pozwala to na bieżąco kontrolować stan pojazdu i ocenić jakość pracy momentalnie po zakończeniu napraw. Według przepisów samochód powinien przechodzić przegląd co najmniej raz w roku – to właśnie na nim kierowca dowiaduje się, jak wiele szkód i mankamentów posiada jego pojazd. W wielu przypadkach coroczna kontrola może być zbyt rzadka, aby zapobiec powstawaniu awarii, których naprawa będzie wymagała sporego wkładu finansowego. Warto zatem częściej udawać się na przegląd i korzystać z usług serwisowych stacji diagnostycznych. Osoba, która przeprowadziła przegląd, doskonale będzie wiedziała, w czym tkwi problem i momentalnie zajmie się naprawą usterki. Większość stacji kontroli pojazdów obsługuje wszystkie marki, proponując między innymi serwis samochodów Daewoo, Hyundai, Kia,  Renault i wiele innych. Niektórzy mechanicy prowadzą również usługi wulkanizacyjne – zajmą się wymianą opon i ustawianiem zbieżności. Diagnosta będący mechanikiem będzie doskonale wiedział, jakie części będą najodpowiedniejsze dla danego pojazdu – szybko dobierze oryginalne podzespoły lub ich zamienniki, jeżeli uzna, że będzie to bardziej opłacalne.

Jak się okazuje, na wielu stacjach diagnostyki pojazdów można skorzystać z usług profesjonalnych mechaników. Na naprawy może być przeznaczona specjalna strefa, dzięki czemu uniknie się przestojów wynikających z konieczności przeglądu innych pojazdów. W trakcie prowadzonych napraw diagnosta na bieżąco będzie kontrolował stan pojazdu za pomocą specjalistycznych urządzeń elektronicznych. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż korzystanie z usług mechanika, który dysponuje wyłącznie podstawowymi narzędziami.