Czym charakteryzują się wahadłowe zawiasy do drzwi?

Dzięki specyficznej konstrukcji drzwi wahadłowych, można je z łatwością otwierać bez używania rąk. Pasują doskonale do wielu miejsc, gdzie tradycyjny zamek z klamką by się nie sprawdził. Jeżeli chodzi o rodzaje zawiasów do drzwi wahadłowe różnią się od zwyczajnych okuć. Umożliwiają one lekkie otwieranie i samoczynne zamykanie, bez dodatkowego hałasu.

Charakterystyka wahadłowych zawiasów do drzwi

zawiasy do drzwi wahadłoweW budynkach użyteczności publicznej, jak na przykład restauracje, hotele, szkoły czy biurowce, bardzo często można zauważyć obecność drzwi wahadłowych. Są one wygodną alternatywą w miejscach, gdzie zamiast prywatności potrzebna jest praktyczność. Sprawdzają się również jako ciekawy element aranżacyjny, pasujący zarówno do nowoczesnych butików, jak i domów prywatnych. Przejścia między kuchnią a jadalnią wymagają drzwi, których nie trzeba otwierać przy użyciu rąk. Tak samo jest z toaletami publicznymi, gdzie doskonale sprawdza się samoczynne zamykanie, zmniejszające potrzebę dotykania powierzchni. Jest to mechanizm, który bardzo ułatwia codzienne życie w wielu miejscach. Jego montaż wymaga sporo przestrzeni, w szczególności w przypadku zawiasów dwukierunkowych, które mogą otwierać się w obie strony. Jednak wygoda użytkowania rekompensuje wszelkie niedogodności. Jeżeli chodzi o zawiasy do drzwi wahadłowe posiadają dodatkową sprężynę, która w momencie otwarcia spowalnia całość i umożliwia powolne, samoczynne zamknięcie. Automatycznie wracają do pozycji wyjściowej bez obowiązku używania rąk. Dopasowując zawiasy do drzwi, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak ciężar i wymiary skrzydła oraz kąt jego otwarcia. Na rynku są dostępne okucia wykonane z stali nierdzewnej, niklu czy lakierowane, które nie rzucają się w oczy, dzięki czemu nie wpływają na estetykę drzwi. Solidnie wykonane zawiasy są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działają w sposób bezawaryjny przez długi czas. Sprawdzą się doskonale w restauracjach i kawiarniach, gdzie ułatwią pracę kelnerom i kucharzom a także w hotelach, szkołach i domach prywatnych. Rodzinne spotkania będą dużo przyjemniejsze, kiedy przechodzenie z kuchni do jadalni ułatwi się za pomocą tego typu zawiasów.

Wybór drzwi jest bardzo ważny aby dopełnić wystrój pomieszczenia. Nie chodzi tu tylko o ich wygląd, ale również funkcjonalność – to czy zamykają się automatycznie i czy można je otworzyć bez używania rąk. Zawiasy do drzwi wahadłowe to wybór doskonały do restauracji, hoteli a także przejść między kuchnią a jadalnią w domach prywatnych.