Czym są odbojnice narożne?

Odbojnice to bardzo ważne elementy, które zabezpieczają między innymi infrastrukturę magazynową, ciągi komunikacyjne czy nawet różnego rodzaju maszyny. Również chronią ściany i szerokiego rodzaju elementy przed uderzeniami. Dlatego ten produkt jest bardzo pożądany. 

Zastosowanie odbojnic narożnych

odbojnica narożnaOdbojnice nazywane są również przez fachowców jako odboje czy po prostu odbojniki lub słupki ochronne. Malowane są one zwykle na czarno-żółto, poziome pasy tak, aby były z daleka jak najbardziej widoczne dla każdego kierowcy samochodu lub innych urządzeń. Jeśli wymagają tego przypisy BHP to można je również znaleźć w kolorze biało-czerwonym, co jest rzadszym zjawiskiem. Odbojnice montowane są przede wszystkim po to, aby ochraniały, osłaniały i zabezpieczały konkretne miejsce. W zakładach produkcyjnych odbojnice osłaniają i zabezpieczają ściany, narożniki, regały oraz niektóre maszyny. Odbojniki zabezpieczają również przejścia dla pieszych, do tej kategorii zaliczyć można barierki drogowe. Z kolei, odbojnica narożna ma swoje konkretne zastosowanie. Jak sama nazwa wskazuje – używa się jej przede wszystkim na różnych narożnikach. Odbojnice te wykonane są z rur, lakierowane proszkowo najczęściej na kolor żółty. Posiadają odblaski, dzięki temu widać je bez problemu z daleka. Służą one przede wszystkim do zabezpieczania ścian, urządzeń, traktów komunikacyjnych, słupów w powierzchniach produkcyjnych, magazynowych i sklepowych. Stopy te wykonane są głównie z blachy z czterema otworami montażowymi o różnorodnej średnicy. Najczęściej są one spotykane przy zabezpieczeniu wszelkiego rodzaju słupów nośnych w halach, parkingach i zakładach. Świetnie sprawdzają się również jako zabezpieczenia ścian czy nawet bram wjazdowych. Stosuje się je również jako elementy wyznaczające chociażby ciągi komunikacyjne oraz zabezpieczenie rur spustowych, kabli, systemów alarmowych umieszczonych na ścianach i narożach budynków. Z tego wynika, że ich zastosowanie jest naprawdę wysokie. Dlatego bardzo istotne jest, aby dobierać takie produkty, które będą zrobione z odpowiedniego materiału, który będzie charakteryzował się wysoką trwałością i wytrzymałością. To pozwoli na pewność długotrwałego chronienia danej rzeczy dzięki temu produktu. 

Odbojnice w standardzie maluje się na kolor żółty z czarnymi pasami odblaskowymi z folii pierwszej generacji. Istnieją również producenci, którzy na zamówienie zmieniają kolor tego produktu. Dzięki temu można swobodnie dobrać taki, który będzie pasował w danym miejscu.