Dlaczego i jak uszczelniać okna przed wilgocią?

Ferie zimowe (niestety) dobiegły końca, ale mrozy są tutaj, aby zostać nieco dłużej. W miesiącach chłodnych przeciągi mogą łatwo przedostać się do domu, a ciepło może łatwo się wymknąć. Jednym z najczęstszych źródeł przecieków powietrza w domu są okna.

Mocowanie lub instalowanie nowych uszczelek

wysokiej jakości do okien WarszawaW rezultacie okna odpowiadają za od 10 do 25 procent rachunków za energię. Uszczelnienie okien sznurem uszczelniającym ogranicza ilość przeciągów wchodzących do domu, co ostatecznie obniży ilość pieniędzy wydawanych na rachunek za energię.  To niekoniecznie oznacza, że ​​obudziliśmy się i będziemy wiedzieć, o czym wszyscy mówią. Czym właściwie jest uszczelniacz? Uszczelniacz linowy jest substancją porównywalną do kitu na rolce, która służy głównie do zmniejszania przeciągów okiennych. Można go znaleźć w rolkach o długości nawet 90 stóp do uszczelniania 6 standardowych okien i można go łatwo przyciąć do wybranej długości. Ten rodzaj uszczelki okiennej można umieścić w ciasnych przestrzeniach, co daje jej przewagę nad rurką uszczelniającą lub pistoletem.  Eksperci zalecają oczyszczenie i pozostawienie powierzchni do dokładnego wyschnięcia przed aplikacją uszczelek wysokiej jakości do okien Warszawa zaś jest miejscem, gdzie się je produkuje. Zabrudzona powierzchnia może utrudnić skuteczność uszczelnienia liny, a nawet spowodować jego odklejenie po krótkim czasie. Jeśli tak się stanie, może się okazać, że stosujemy uszczelniacz do lin częściej, niż byś chciał. Uszczelniacz do lin najlepiej montować wczesną jesienią, kiedy temperatury na zewnątrz i wewnątrz domu są względnie równe. Uszczelnienie okna za pomocą sznura uszczelniającego w tym czasie daje czas na związanie się, zanim nadejdą niższe temperatury. Aplikacja podczas ekstremalnych miesięcy pogodowych zazwyczaj powoduje, że uszczelnienie nie przywiera do okna, co skutkuje przeciągami wpadającymi do domu. Zmierz długość okien, aby zorientować się, ile uszczelnienia należy przyciąć. Z parą jednorazowych gumowych rękawiczek zanurz uszczelniacz w letniej wodzie na tylko kilka sekund. Woda sprawia, że ​​kit jest bardziej plastyczny do stosowania na mniejszych powierzchniach. Pozostawienie go w wodzie na dłużej powoduje rozpuszczenie uszczelki okiennej. Po prostu dociśnijmy uszczelkę wzdłuż pęknięć i szczelin w oknie i poczekajmy, aż uszczelniacz wyschnie i zwiąże.

Po nałożeniu uszczelki okiennej postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami producenta dotyczącymi utylizacji pozostałej uszczelki. Powietrze przedostaje się do domu przez cały rok. Jednak skutki wycieków powietrza są najbardziej odczuwalne (i odzwierciedlone w rachunkach za energię) podczas ekstremalnych miesięcy pogodowych.