Dobra reklama produktów

Muszę przyznać, że w momencie, gdy zdecydowałam się otworzyć własną firmę, byłam pewna obaw. Nie, żebym nie wierzyła w swój produkt – wręcz przeciwnie, moim zdaniem był doskonały. Produkowałam dobrej jakości likier, który moim zdaniem naprawdę miał potencjał. Niestety, obawiałam się, że nie będę w stanie wypromować swojej marki. Nie wiedziałam, w jaki sposób powinno się reklamować alkohol, aby budzić odpowiednie skojarzenia, nie chciałam, żeby moja firma była kojarzona z negatywnymi aspektami, zależało mi na pozytywach.

Subtelna reklama alkoholu

Promocja alkoholiDługo zastanawiałam się, co mam zrobić. Promocja alkoholi nie jest łatwym zadaniem, dlatego właśnie postanowiłam powierzyć to zadanie specjalistom. Przede wszystkim zależało mi na tym, aby mój alkohol był kojarzony pozytywnie. Nie chciałam reklamować się przez skojarzenia z imprezami, czy wieczornymi spotkaniami kolegów. Na szczęście okazało się, że pozytywne skojarzenia bardzo łatwo zbudować. Mój likier kawowy został zaprezentowany, jako produkt, który doskonale urozmaici wieczorne spotkanie przyjaciółek. Reklama została zaprojektowana w taki sposób, aby budzić skojarzenia ze stylem śródziemnomorskim. Greckie białe domki z niebieskimi dachami, piękne, lazurowe niebo oraz dużo zieleni. Do tego trzy koleżanki, które czytają książki i delektują się niewielką ilością likieru. Właśnie na takiej promocji mi zależało, towar został zareklamowany, jako ekskluzywny i jednocześnie dostępny dla wielu osób. Było to doskonałe rozwiązanie, gdy po raz pierwszy zaczęliśmy emitować tego typu spoty promocyjne, sprzedaż wzrosła. Gdy przyszłam odwiedzić moją dawną znajomą, która nawet nie wiedziała, czym się aktualnie zajmuję, a na stole w jej kuchni zobaczyłam likier, produkowany przez moją firmę, było mi naprawdę miło. Promocja nie ograniczyła się jednak do samych spotów reklamowych. Firma, której zleciłam zajmowanie się tym tematem, przygotowała również serię reklam w formie plakatów, utrzymanych w podobnym stylu. Jestem bardzo zadowolona z efektów.

Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć doskonałych specjalistów, zajmujących się promowaniem marek alkoholu. Dzięki odpowiedniej reklamie, mój produkt jest odbierany przez konsumentów w odpowiedni sposób. Cena tego typu usług okazała się korzystna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że moja firma bardzo szybko zajęła dobrą pozycję na rynku, a obroty są bardziej niż zadowalające. Cała kampania reklamowa okazała się dużym sukcesem, dzięki czemu mój początek w świecie biznesu okazał się doskonały.