Dobre sklepy z żywnością bezglutenową

Dieta bezglutenowa staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Powszechnie znane osoby oraz ich wpływ sprawił, że rezygnacja z glutenu staje się nową modą nawet dla osób, które nie mają wskazania medycznego do jej stosowania. Oczywiście zdarzają się przypadki, że taka dieta jest koniecznością – tak jest w przypadku osób chorujących na celiakię lub inne choroby związane z nietolerancją glutenu. Bezsprzecznym jest jednak to, że osoby bezglutenowe stanowią intratną grupę docelową dla coraz większej ilości producentów żywności.

Gdzie kupić żywność bezglutenową?

sklep z żywnością bezglutenowąW odróżnieniu od reklam telewizyjnych, blogów internetowych czy czasopism propagujących zdrowe odżywianie (w tym dietę bezglutenową), które docierają w miarę równomiernie do wszystkich regionów Polski, dostępność do produktów pozbawionych glutenu zdecydowanie różni się w zależności od miejsca zamieszkania. Dlatego sklep z żywnością bezglutenową dużo łatwiej jest znaleźć w dużych ośrodkach miejskich niż w mniej zaludnionych częściach naszego kraju.  Większe miasta rozwijają swoją ofertę produktową, a produkty bezglutenowe dostępne są zarówno w specjalistycznych sklepach ze zdrową żywnością, jak i w super- czy hipermarketach, ale na wsiach, zwłaszcza na wschodzie Polski, gdzie gęstość zaludnienia jest znacznie niższa, jest z tym problem. Z pomocą przychodzą tu jednak sklepy internetowe, dzięki którym osoby mieszkające nawet w miejscowościach, gdzie nie ma możliwości zakupu produktów bezglutenowych, mogą korzystać z bogatego asortymentu pozwalającego na zakup różnych produktów (od pieczywa, przez słodycze do przypraw), które często są niedostępne nawet w sklepach stacjonarnych dedykowanych dla osób nietolerujących glutenu czy hipermarketach. W dużych miastach jest jeszcze łatwiej, ponieważ liczne sklepy dla osób bezglutenowych pokazują, że dieta bezglutenowa nie musi być wielkim problemem, a niemal wszystkie produkty używane do tej pory można zastąpić, przez co nie trzeba rezygnować z jedzenia kanapek (można upiec chleb samemu lub kupić w sklepie) czy słodyczy (w ofercie niemal każdego sklepu jest bardzo duży wybór).

Oferta sklepów dla „bezglutenowców” jest nieporównywalnie szersza niż jeszcze kilka lat temu. Do dyspozycji są całe sieci sklepów stacjonarnych i sklepy internetowe. Dodatkowo nawet w „zwykłych sklepach” znajdziemy coraz więcej produktów oznaczonych jako bezglutenowe. Warto też pamiętać, że na diecie bezglutenowej można jeść bardzo dużo produktów, które co do zasady nie zawierają w sobie glutenu jak warzywa, owoce, mięso czy ryby, dlatego sklepy oferujące żywność wolną od glutenu znajdują się tak naprawdę na każdym rogu.