Dobrej jakości podobrazia

Od kilku lat maluje farbami i przynosi mi to wielką radość w życiu. Początkowo malowałam tylko dla siebie, jak nabrałam wprawy to malowałam też obrazy, które dawałam innym w prezencie. Z czasem znajomi namówili mnie, żeby zaczęła promować swoją twórczość w mediach społecznościowych. I tak zaczęła się moja przygoda, która polega na wykonywaniu obrazów na zamówienie. Co miesiąc mam co najmniej kilka zleceń. Dodatkowo maluje obrazy i sprzedaje już gotowe. Dzięki temu mogłam zwolnić się z pracy i poświęcić swojej pasji. 

Kilka słów o podobraziach

podobrazieKiedyś myślałam, że pasja jest czymś, czym robi się dodatkowo po pracy. Jest w tym trochę prawdy, ale z drugiej strony okazuje się, że można na takiej pasji zarobić i to bez względu na to, czym dokładnie się zajmuje. Ja, na przykład, jestem malarzem samoukiem. Nie pobierałam nigdy lekcji z tego zakresu, poza tymi, które wykupiłam sobie w formie nauki online. Nie spodziewałam się, że ludziom kiedykolwiek będą podobały się moje prace. Okazało się, jednak, że po założeniu strony na mediach społecznościowych, zlecenie zaczęły spływać jak szalone. Ludzie pytają mnie, co jest najważniejsze, kiedy maluje się obraz. Oprócz farb uważam, że musimy mieć dobre podobrazie, które pozwala nam na różne techniki lub nam je utrudnia. Dobra podobrazia malarskie wykonane są albo na bazie bawełny albo lnu. Ważne jest też odpowiednie zagruntowanie tego materiału. Ja podobrazia kupuje w sprawdzonych sklepach plastycznych. Mam kilka sprawdzonych firm, których podobrazia śmiało polecam innym artystom. Jeżeli podobrazie jest odpowiednio przygotowane, to malowanie na nim będzie czystą przyjemnością. W sklepach dostępne są przeróżne rozmiary takich podobrazi. Najczęściej wybierane wymiary przez moich klientów nie przekraczają w najszerszym miejscu osiemdziesięciu centymetrów. Jest to i tak spory obraz, który robi wrażenie, jak powiesi się go na przykład w salonie. Najczęściej wybieranym tematem obrazów są oczywiście krajobrazy, szczególnie te bardzo klimatyczne, na przykład z zachodami słońca. 

Malowanie obrazów jest z jednej strony moją wielką pasją, a z drugiej obecnie również zajęciem zarobkowym. Mam teraz bardzo dużo zleceń na obrazy. Obawiałam się, początkowo, że stracę wenę i radość tworzenia. Okazuje się, jednak, że mam ich coraz więcej. Dzięki temu, że dużo maluje, przy okazji również sporo się uczę. Miałam, przykładowo, okazję wypróbować jakość różnych materiałów. Wiem, teraz jak wybierać podobrazia czy też farby. Znalazłam też swoje ulubione marki.