Dobrze oświetlony parking

Coraz większa ilość samochodów na ulicach sprawia, że coraz trudniej jest znaleźć miejsce parkingowe. Między innymi z tego powodu budowane są parkingi podziemne, ponieważ w ten sposób można stworzyć mnóstwo miejsc parkingowych, bez potrzeby zajmowania dodatkowej powierzchni. Tego typu rozwiązanie stosowane jest między innymi w centrach handlowych, a także na nowych osiedlach mieszkalnych. Taki parking to świetne rozwiązanie, ale trzeba go oświetlić. Brak okien sprawia, że na parkingu jest ciemno nawet w środku dnia.

Jak oświetlić parking?

ledowe oświetlenie parkinguParkingi zazwyczaj zajmują dużą powierzchnie, dlatego oświetlanie ich w tradycyjny sposób jest nieopłacalne. Zużycie energii elektrycznej byłoby tak duże, że cała inwestycja by się nie opłacała. Jeśli nie chcemy wydawać dużej kwoty za prąd zużyty przez oświetlenie parkingu, to powinniśmy zastosować oświetlenie ledowe. Ledowe oświetlenie parkingu jest dużo wydajniejsze od oświetlenia tradycyjnego. Wydajniejsze, a zarazem dużo tańsze. Jedna żarówka typu led zużywa tyle samo prądu co kilka tradycyjnych żarówek, przy czym oświetla dużo lepiej. Oświetlenie ledowe daje nam złudzenie światła słonecznego, dlatego jest dużo mniej męczące od zwykłego oświetlenia. Żarówki ledowe są także dużo wytrzymalsze. Każda z takich żarówek jest w stanie świecić nieprzerwanie przez kilkadziesiąt tysięcy godzin. Jest to dużo lepszy wynik od możliwości jakie oferują nam tradycyjne żarówki. Małe zużycie prądu połączone z dużą wydajnością to idealne rozwiązanie do oświetlania takich obiektów jak parkingi. Tradycyjne żarówki żarnikowe to już przeżytek. Decydując się na tego typu oświetlenie, mamy wybór barwy światła, pomiędzy barwą zimną, ciepłą, a neutralną. Dużą zaletą tego typu oświetlenia jest bardzo duża odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, o które na parkingach nietrudno. Warto wspomnieć także o tym, że żarówki led są do pewnego stopnia ekologiczne. Dzięki temu, że nie trzeba ich tak często wymieniać, to nie trzeba ich tak dużo produkować.

Jedna żarówka led kosztuje od kilku do maksymalnie kilkunastu złotych. Doliczając do tego oprawkę, to jedna lampa led kosztuje nas około trzydziestu złotych. Łatwo sobie przeliczyć ile wyniesie nas montaż całego oświetlenia. Wystarczy przemnożyć trzydzieści złotych razy ilość potrzebnych lamp. W przypadku dużego zamówienia możemy liczyć na znaczny rabat ze strony dystrybutora tego typu oświetlenia. Należy pamiętać także o tym, że jest to inwestycja, która się bardzo szybko zwraca. Oszczędność zauważymy już na samym początku.