Domki w Okunince

Wakacje to piękny okres, na który większość z Nas czeka z utęsknieniem. Zarówno dorosłe osoby, jak i dzieci nie mogą się doczekać, kiedy wyjdzie słońce, kiedy będzie można się opalać, odpoczywać, ale też bawić się na całego. Większość z Nas planuje urlopy z rodziną, z dziećmi. Najważniejszą sprawę jest określenie budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na taka przyjemność, później zostaje Nam jedynie podjęcie decyzji, czy chcemy wyjechać do rodziny, za granicę, czy też zwiedzić jakieś piękne miejsce w Polsce. 

Domki nad Jeziorem Białym

domki - okuninkaDysponując nie zbyt wielkim budżetem, raczej będziemy ograniczać zasięg pożądanej atrakcji na wakacje. W ciągu ostatnich lat bardzo popularne na Mazowszu i w jego bliskich okolicach stało się Jezioro Białe obok miejscowości Okuninka. Najwięcej ofert z tego terenu stanowią domki na wynajem. Postanowiliśmy sprawdzić jak kształtują się ceny na tym malowniczym terenie. Po wpisaniu frazy „domki – Okuninka” cena za nocleg dla jednej osoby wynosi już od 25 złotych wzwyż, przy rezerwacji kilka miesięcy wcześniej. W sezonie, czyli od maja do końca września stawka może wzrosnąć nawet dwukrotnie! Popularne stało się wynajmowanie całego domku, gdzie koszty za domek 10-cio osobowy wynoszą 200 zł i więcej. Każdy z domków posiada podstawowe wyposażenie jak łazienka i kuchnia. Zazwyczaj w domu znajduje się od 2 pokoi i więcej, więc najlepszą alternatywą jest wybranie się na taki wyjazd z grupą znajomych, bądź rodziną – wtedy koszty są dużo mniejsze, niż gdybyśmy postanowili wybrać się indywidualnie, bądź jedynie z partnerem/partnerką. Nie da się ukryć, że również cena za wynajem ma znaczenie w samym dostępnie do jeziora. Im więcej jesteśmy w stanie zapłacić, tym bliżej jeziora znajdziemy nocleg. Również, za wyższą cenę wynajmujący oferują dodatkowe usługi chociażby takie jak darmowe leżaki, czy też wypożyczenie materaca, kajaków, rowerków wodnych. Noclegi nad Jeziorem Białym są w stanie pomieścić tysiące wczasowiczów. Podobno, w niektóre weekendy kurort gości ponad 100 tysięcy osób! Zapewnienie bezpieczeństwa dla tak dużej liczby ludzi jest nie lada wyzwaniem dla władz. 

Podsumowując, najlepiej jest zastanowić się nad ewentualnym wypoczynkiem dużo wcześniej, tak aby zarezerwować nocleg na najbardziej dogodny dla Nas termin, ale również nie przepłacać. Warto popytać rodzinę, czy znajomych, czy nie planują odpoczynku właśnie na tym terenie, ponieważ rezerwując razem możemy znacznie obniżyć koszty pobytu, bo przecież w kieszeni zawsze przyda się kilka dodatkowych złotówek.