E – papierosy odmieniły moje życie

 

Jako nastolatka zaczęłam palić papierosy. Wtedy było to modne, wydawało mi się, że paląc, jestem bardziej dojrzała, niż moi rówieśnicy. Niestety, nie zdawałam sobie wtedy sprawy, jak niebezpieczne są skutki palenia wyrobów tytoniowych. Przez mój nałóg, często miałam też problemy finansowe, przedkładałam potrzebę zapalenia dymka, nad wszystko inne, co poskutkowało tym, że musiałam nieraz pożyczać pieniądze od rodziców i znajomych, na koniec miesiąca.

Najlepsze słodkie aromaty

stężenie capella aromatyMoja batalia, o rzucenie nałogu trwała latami, nie pomagały żadne tabletki ani plastry nikotynowe, bo wciąż brakowało mi uczucia ciepłego dymu w płucach, oraz tego charakterystycznego smaku na języku. Moim wybawieniem okazały się papierosy elektroniczne, które dotarły do Polski kilka lat temu. E – papieros, to po prostu inhalator, zasilany akumulatorem. W urządzeniu, w procesie podgrzewania, roztwór olejku z bazą jest zamieniany w aerozol, który można bezpiecznie wdychać. Na rynku jest obecnie dostępny bogaty wybór różnych aromatów. Do moich ulubionych zdecydowanie należą aromaty od firmy Capella. W ofercie tej marki można znaleźć świeże owocowe aromaty, takie jak: jabłko, cytryna, winogrono, truskawka i kiwi. Osobom, lubującym się w bardziej słodkich zapachach polecam aromaty: nowojorski sernik, lody waniliowe, żelki oraz szarlotka. Dość nieoczywistym aromatem jest ten o nazwie energy drink. Wszystkie aromaty, które tego wymagają, są słodzone stewią, która jest o wiele zdrowszą substancją od cukru. Co więcej, stewia zapobiega powstawaniu próchnicy, czyli używanie tych aromatów może poprawić stan twojego uzębienia. Zaleca się 8,5% stężenie capella aromaty, jednak osoby, które lubią lżejsze smaki, mogą dodać nieco więcej bazy. Oczywiście w drugą stronę, osoby lubiące mocniejszy smak, mogą dodać odrobinę mniej bazy, jednak należy zachować umiar, ponieważ źle przygotowany roztwór może uszkodzić grzałkę w papierosie elektronicznym, co spowoduje, że urządzenie nie będzie się nadawało do użytku. Tylko odpowiednio przygotowana mieszanka, zapewni najlepsze doznania, czyli właściwy smak i zapach.

Sama preferuję delikatniejsze mieszanki. Moim zdaniem, papierosy elektroniczne są najlepszą alternatywą, dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Mają delikatniejszy smak, nie zostawiają przykrego zapachu na ubraniu oraz na włosach, wręcz przeciwnie, ich użytkownik roztacza wokół siebie przyjemny zapach. Przede wszystkim, używanie e – papierosów jest obojętne dla zdrowia, co potwierdzają badania naukowe, przeprowadzone w Wielkiej Brytanii.