Firmy zajmujące się sprzedażą breloków pies

Posiadanie psa to prawdziwy zaszczyt, ale również długoletni obowiązek. Warto jest przyłożyć się do właściwej opieki nad swoim czworonogiem oraz postarać się zapewnić mu jak najlepsze bezpieczeństwo – zarówno w domu (szczególnie, kiedy zostaje ono same – na przykład w trakcie, gdy domownicy wychodzą do swojej pracy), jak również w trakcie spacerów. Każdy rozsądny właściciel, który kocha swojego psa powinien go właściwie zabezpieczyć!

Breloki pies – jak dbać o swoje zwierzę?

brelok pies

Istnieje wiele sposobów na prawidłowe oznakowanie swojego psa czy innego zwierzęcia, tak aby móc mu pomóc na przykład w sytuacji zgubienia się. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ każdego roku gubi się (z winy właściciela lub z przyczyn nie do końca zależnych od niego) tysiące domowych zwierząt, a niestety nie wszystkim udaje się bezpieczny powrót do domu i wytęsknionej rodziny. Warto przy obroży swojego czworonoga umieścić identyfikator, który ułatwi odnalezienie właściciela zagubionego zwierzaka – idealnie w tym przypadku sprawdzi się na przykład brelok pies, niewielkich rozmiarów identyfikator na którym można umieścić najważniejsze informacje na temat zguby oraz właścicieli. Brelok dla psa może stanowić z powodzeniem doskonałe uzupełnienie tatuażu (np. na uchu) lub mikroczipa wszczepionego pod skórę zwierzęcia. W porównaniu bowiem z tymi dwoma sposobami oznaczania zwierząt domowych, brelok jest od razu widoczny i z powodzeniem może uratować psu życie oraz spowodować szybszy kontakt z właścicielem, gdy pies (lub kot czy inne zwierzę domowe) się zgubi, przestraszy się lub przez przypadek zerwie się ze smyczy w trakcie spaceru. W przeciwieństwie do chipa, aby odczytać informacje z breloka zawieszonego przy szyi zwierzęcia nie trzeba udawać się bezpośrednio do weterynarza. Na identyfikatorze-breloku swojego zwierzaka można wygrawerować lub napisać (w sytuacji, gdy w brelok można wsunąć kartkę) imię psa oraz numer telefonu i adres domowy do właściciela. Dzięki temu osoba, która znajdzie psa w kryzysowej sytuacji będzie mogła skontaktować się z właścicielem oraz uzgodnić, w jaki sposób zabezpieczyć psa do momentu jego odbioru.

Na rynku istnieje bardzo dużo firm i sklepów, które zajmują się dystrybucją breloków dla psa z możliwością przypięcia ich do obroży. Warto się wśród nich rozejrzeć, jeśli zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu psa w sytuacji ewentualnego zgubienia się. Jest to stosunkowo niewielki wydatek (koszt kilkunastu, góra kilkudziesięciu złotych), a może uratować życie czworonoga.