Fizjoterapia niezbędna w każdym centrum medycznym

Siedząca praca, niezdrowa dieta, mało ruchu i stres to główne przyczyny większości problemów zdrowotnych współczesnego społeczeństwa. Wszystko to w sposób bardzo wymierny przekłada się na nasze zdrowie w postaci różnego rodzaju dolegliwości związanych z układem kostnym i stawami. Prowadząc taki niezdrowy tryb życia dużo łatwiej ulegamy różnego rodzaju urazom.

Kompleksowa opieka tylko w dobrych centrach fizjoterapii

centrum fizjoterapii

Nie każdy jest stworzony do uprawiania sportu. Nie wszyscy musimy lubić bieganie, jazdę na rowerze czy treningi na siłowni. Jednak każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z dobroczynnych skutków jakie ma na nasz organizm minimalna choćby dzienna dawka ruchu. Już zwykły wieczorny spacer może znacznie poprawić nasze ogólne samopoczucie. Jednak do utrzymania organizmu w dobrej sprawności fizycznej, potrzebujemy czegoś więcej, szczególnie jeżeli dużo czasu spędzamy siedząc za biurkiem. Wszelkiego rodzaju zwyrodnienia stawów i urazy kręgosłupa bardzo często swój początek biorą właśnie w siedzącym trybie życia. Dobrana proporcjonalnie do naszych potrzeb dawka ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie może skutecznie uchronić nas przed koniecznością spotkania z fizjoterapeutą. Często zdarza się, że do takiego spotkania dochodzi po wielu latach zaniedbań jakich dopuszczamy się na naszym organizmie, eksploatując go do granic wytrzymałości. W takiej sytuacji fizjoterapia staje się jedynym rozwiązaniem problemu a sam fizjoterapeuta staje przed bardzo trudnym zadaniem nadrobienia tych straconych dla naszego zdrowia lat. Niejednokrotnie jest to długi, bolesny i kosztowny proces. Dobry fizjoterapeuta, posiadający odpowiednią wiedzę i umiejętności będzie umiał poradzić sobie z naszym problemem jednak nawet całemu sztabowi specjalistów z najlepszego centrum fizjoterapii nie uda się nam pomóc bez naszego zaangażowania i współpracy. W osiągnięciu zaangażowania pacjenta w terapię pomaga odpowiednio przeprowadzony wywiad, poznanie źródła problemu i stosunku pacjenta do całej sytuacji. Taka współpraca to znacznie więcej niż stosowanie się do zaleceń czy wykonywanie wskazanych ćwiczeń. Bardzo ważne jest również odpowiednia postawa pacjenta i jego wewnętrzne przekonanie, że zdrowieje.

Fizjoterapia opiera się na bardzo konkretnej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka oraz pewnych aspektach psychologii. Każdy z pacjentów jest inny, inaczej odczuwa ból i różnie radzi sobie ze swoim problemem. Zdarza się, że mniej skomplikowane urazy wymagają długiej i wielopoziomowej terapii z powodu bardzo złego stanu psychicznego pacjenta.