Funkcja adwokata w pozbawieniu praw rodzicielskich

Wszystkie dzieci muszą rozwijać się w społeczeństwie prawidłowo, a to jest wynikiem wychowania przez rodziców. Niestety, czasami bywa tak że z jakiś powodów, dzieci są odbierane rodzicom. Jest tak tylko i wyłączne z winy jednego lub dwóch rodziców. Chcąc komuś odebrać prawa rodzicielskie, trzeba mieć konkretne argumenty i podstawę do tego. Z reguły jest tak, że matka odbiera ojcu. Wówczas wynajmuje na rozprawę dobrego adwokata, który zna prawo rodzinne.

Dlaczego warto wynająć adwokata na rozprawę?

adwokat prawo rodzinne – WrocławProces pozbawienia praw rodzicielskich nie jest procesem prostym. Należy do tych bardziej delikatniejszych, które są mocno zastanawiające dla wysokiego sądu. Prawo rodzinne w tym zakresie jest bardzo konkretne. Odebrać dziecko możemy osobie, która ma na nie zły wpływ, która jest pozbawiona praw publicznych (na przykład siedzi w więzieniu) i w sposób rażący zaniedbuje potrzeby dziecka między innymi nie płaci alimentów. Czasami bywa tak, że zastraszona matka nie wie, w jaki sposób złemu ojcu odebrać dziecko. Nie zna się kompletnie na prawie rodzinnym. Wtedy przydatny staje się dobry adwokat, który krok po kroku będzie w stanie wyjaśnić całokształt takiego procesu i poszczególne elementy, na które należy zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności dobry adwokat prawo rodzinne – Wrocław pomoże napisać wniosek do sądu. Ten pozew będzie zawierał uzasadnienie odnośnie pozbawienia prawa rodzicielskiego. Oprócz tego potrzebne będą dowody na to. Mogą to być świadkowie, zaświadczenie od komornika lub też ewentualne zrzuty z rozmów. Jeśli adwokat uzna, że to może mieć dla sądu ogromna wartość – nie ma co się zastanawiać, trzeba korzystać ze wszystkich możliwych sposobów, aby odebrać dziecko złemu rodzicowi, o ile faktycznie jest on zły. Adwokat będzie pomocny na rozprawie w sądzie, gdyż przedstawi stanowisko powódki, która będzie znosić o pozbawienie praw rodzicielskich. Jak już wspomniano jest to delikatna sprawa i nie zawsze jeden rodzic jest w stanie samodzielnie wystąpić przed sądem. Szczególnie adwokat będzie przydatny, gdy pozwany lub też pozwana będzie osobą przemocową.

Procesy sądowe z udziałem dzieci są bardzo delikatne. Nie można więc podchodzić do tego powierzchownie. Decydując się na pozbawienie praw rodzicielskich, należy mieć ku temu istotne podstawy. Jeśli rodzic zaniedbuje dziecko lub ma na nie zły wpływ – wówczas warto zastanowić się nad wynajęciem dobrego adwokata znającego prawo rodzinne. na pewno przyda się jego pomoc merytoryczna, a także wsparcie pod kątem psychologicznym.