Gdzie można kupić porządną odzież roboczą?

Każdy pracujący człowiek używa do wykonywania swoich obowiązków zawodowych jakiejś odzieży. Może to być zwykłe ubranie, może być to jakiś garnitur a może to być specjalnie zaprojektowany i uszyty strój roboczy. W zasadzie każdy strój, w którym się pracuje, można nazwać odzieżą roboczą. Chociaż tak naprawdę powinno się tak nazywać jedynie ten strój, który rzeczywiście wiąże się z wykonywaną pracą. Na większości strojów roboczych umieszcza się znaki graficzne firmy, której pracownicy są w nie ubrani.

Odzież robocza gotowa lub na zamówienie

hurtownia odzieży roboczej - szczecinWiększość firm kupuje odzież dla pracowników w hurtowniach albo u producentów. Przy czym w tych pierwszych kupuje się stroje gotowe, uniwersalne i bez żadnych naszywek czy logotypów. W hurtowni sprzedawane są stroje przystosowane dla różnych branż i w różnych rozmiarach. Kupując takie stroje można po prostu być pewnym, że będą one spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa i jakości. Ale takie stroje nie identyfikują pracownika z firmą. Dlatego duże firmy, które dbają o rozpoznawalność swojej marki, inwestują w stroje wykonane na indywidualne zamówienie. Takie stroje zamawia się bezpośrednio u producenta, ale to są zamówienia idące w setkach czy nawet tysiącach sztuk. Na takie luksusy pozwolić mogą sobie tylko największe firmy jak na przykład koncerny budowlane. Zdecydowana większość firm korzysta z oferty, jaką ma dla nich hurtownia odzieży roboczej – Szczecin jest miastem, w którym hurtownie przeżywają prawdziwe oblężenie. Wynika to z tego, że jest to miasto położone bardzo blisko naszej zachodniej granicy. Hurtownie odzieży roboczej w tym mieście są oblegane przez naszych zachodnich sąsiadów. Właścicielom firm z kraju naszych zachodnich sąsiadów opłaci się po prostu przejechać kawałek za polską granicę, żeby kupić do swojej firmy porządną odzież roboczą. Podobne oblężenie przeżywają producenci odzieży ze Szczecina. Raz, że muszą wyprodukować wszystko dla hurtowni, a dwa – mają jeszcze mnóstwo zamówień ze strony naszych zachodnich sąsiadów dla tamtejszych koncernów i największych firm.

Trzeba pamiętać, że odzież robocza to nie to samo co odzież ochronna. Każda odzież ochronna jest strojem roboczym, ale nie każda odzież robocza jest strojem ochronnym. To istotna różnica, ponieważ odzież ochronną kupuje się w hurtowniach bhp. Jeśli natomiast chodzi o odzież roboczą to jej sprzedażą zajmują się hurtownie. Na zamówienie produkują ją również producenci. Jeśli potrzebna jest odzież robocza uniwersalna w różnych rozmiarach to każda hurtownia takie zamówienie zrealizuje błyskawicznie.