Gdzie wykorzystuje się solidną folię stretch?

Folia stretch jest cieniutką folią, którą kupuje się w rolkach. Znajdziemy je w każdym markecie budowlanym zarówno w mniejszych rolkach, jak i ogromnych belach. W zależności od zapotrzebowania, w takowe możemy się tam właśnie zaopatrzyć. Mocne folie stretch są szeroko stosowane w firmach spedycyjnych, kurierskich czy magazynach. Jednak tu nie kończy się ich zastosowanie. Taką folię możemy z powodzeniem wykorzystać do różnych codziennych czynności, zarówno w domu jak i poza nim.

Różne zastosowania i właściwości folii stretch

solidne folie stretch - producentDzięki swoim właściwościom folia stretch jest wręcz niezastąpiona do dokładnego zabezpieczenia przesyłki. Dobrze przylega do pakowanego przedmiotu, kartonu, dzięki czemu nic się nie przesuwa. Jest cienka możemy więc dostosować ilość warstw do naszych potrzeb. Jej wodoodporność zapewnia ochronę przed zamoczeniem. W pewnym stopniu chroni również przedmioty przed temperaturą z zewnątrz. Jako że występuje w wielu rozmiarach, zapakujemy w nią przesyłkę każdej wielkości? Jednak nie tylko w usługach transportowych i magazynowych przydatne są solidne folie stretch – producent zapewnia kontrahentów. Ludzie stosują te folie bardzo często w domach. Mają szerokie zastosowanie przede wszystkim w kuchniach. Dzięki swojej przyczepności folia stretch jest wręcz idealna do zakrycia gotowych potraw w miseczkach, czy owinięcia żywności (którą planujemy szybko wykorzystać), która ma intensywny zapach. Na skutek tego zapachy w lodówce nie mieszają się ze sobą i nie przenikają. Folią stretch można ponadto przykryć mięso w trakcie rozbijania tłuczkiem, aby się nie rozwarstwiło. Warto też taką folię rozłożyć na blacie kiedy dekorujemy pierniki, czy ciastka – dzięki temu nie będzie konieczne czyszczenie blatu z resztek lukru, czy polewy. W szczególności kobiety widzą jeszcze jedno zastosowanie folii stretch, a mianowicie w kosmetyce. Po nałożeniu farby owijają nią włosy, by nie pobrudzić niczego. Ponadto dzięki temu utrzymane jest na głowie ciepło, co ma jeszcze większe znaczenie przy stosowaniu olejków i masek.

Oczywiście nie tylko kobiety stosują folie stretch w domach. Mężczyźni sięgają po nią chętnie w trakcie remontów, czy majsterkowania, kiedy na przykład muszą coś pomalować, a nie chcą zachlapać podłoża. W takich sytuacjach stosuje się jednak raczej grubszą i kolorową folię stretch. To kolejna jej zaleta, że mamy do wyboru folię przezroczystą, czarną lub niebieską. W przesyłkach zazwyczaj stosuje się folię czarną, chyba że konieczne jest by przedmiot był widoczny.