Historia najpopularniejszej ramoneski

Niemal ponad 100 lat temu powstał pierwszy model ramoneski, który tak naprawdę do tej pory oryginalnie nie uległ większym zmianom. To dzięki Irvingowi Schottowi oraz jego bratu możemy cieszyć się tak wygodnym i praktycznym modelem kurtki motocyklowej. Ma ona bardzo długą historię, która świadczy o tym, iż dopiero w ostatnich kilku dekadach zaczęliśmy ją nosić wszyscy bez względu na to jakiej jesteśmy płci, w jakim wieku czy mamy do czynienia z subkulturami bądź buntownikami. To ważny fragment historii mody na całym świecie.

Uniwersalna kurtka motocyklowa ze skóry

męska ramoneska skóra naturalnaHistoria kurtek skórzanych zaczyna się w Nowym Jorku, w którym to zamieszkała rodzina Irvinga Schotta. Wraz z bratem założyli małą działalność trudniącą się produkcją odzieży wierzchniej. Niestety, musieli sami po godzinach pracy chodzić po domach i proponować swoje produkty. W niedługim czasie później Beck Industries zaproponowało braciom współpracę. Mieli oni stworzyć nowy model kurtki dla motocyklistów, ponieważ w tamtej chwili nosili oni długie płaszcze wykonane ze skóry. Bracia uznali, iż stworzą takie kurtki. Nie zmienili skóry jako głównego materiału, z którego miała być wykonana kurtka, jednak ją skrócili. Dodali do tego skośny metalowy zamek zapobiegający marszczeniom oraz powiewowi wiatru, jakiego nie widziano w żadnej innej kurtce. Miała ona kilka innych atrybutów, które zostały do dziś i są to między innymi pas z dużą klamrą, kieszeń na zapalniczkę czy też naramienniki zaczerpnięte z mody wojskowej. Wprowadzono kurtki te do produkcji. Od tamtej pory męska ramoneska skóra naturalna spotykana była wszędzie. Na początku wśród buntowników oraz subkultur, aby z czasem zaczęli nosić ją aktorzy. To spowodowało, iż coraz więcej osób chciało wyglądać jak najmodniejsi i najbardziej przystojni aktorzy. Z końcem wieku XX były one już na tyle popularne, aby powoli zaczynały nosić je też piosenkarki. Dzięki temu na chwilę obecną ramoneskę ma każdy bez względu na wiek czy płeć. To uniwersalna i wygodna kurtka.

Jeśli jesteśmy zainteresowani historią mody to zdecydowanie musimy znać historię powstania najpopularniejszego obecnie modelu ramoneski. Kurtka ta nie tylko jest doskonała dla każdego, ale również wykazuje bardzo praktyczne cechy. Utrzymuje ciepło ciała, chroni przed deszczem oraz wiatrem. W obecnych czasach możemy także zdecydować się na modele ekologicznej skóry bądź barwionej na wybrane kolory. Dlatego to jedna z najlepszych opcji modowych, która przypadła do gustu szerokiej rzeszy konsumentów.