Hydroizolacja za pomocą polimocznika

Hydroizolacja to proces konieczny w budownictwie, aby uniknąć problemów z filtracją i wilgocią. W ten sposób przeciwdziałamy zniszczeniom na polu estetycznym, gdyż mogłyby one w pewnym momencie wpłynąć negatywnie na całą strukturę budowli. Dodatkowo chronimy w ten sposób również nasze zdrowie.

Dlaczego hydroizolacja jest potrzebna?

wyjątkowa hydroizolacja polimocznikiemProces hydroizolacji nie dopuszcza przede wszystkim do pojawiania się grzybów i pleśni, których obecność stwarza problemy zdrowotne i nieprzyjemne zapachy. Poza tym wyjątkowa hydroizolacja polimocznikiem przeciwdziała zniszczeniom wewnątrz. Gwarantuje ochronę materiałów budowlanych, jak i przedmiotów w budynku. Dodatkowo utrzymuje strukturę budynku wolną od wilgoci, a także zapewnia bezpieczeństwo instalacji elektrycznej, w której mogłyby pojawić się zwarcia elektryczne z powodu obecności wody. Z pewnością jest to opłacalna inwestycja, ponieważ pozwala uniknąć późniejszych napraw. Ze względu na to wszystko, inwestycja w hydroizolację stanowi również gwarancję utrzymania wartości konstrukcji na rynku. W celu wyboru konkretnego systemu hydroizolacji, najpierw należy określić, na jakim rodzaju powierzchni będą przebiegały prace. Należy głównie sprecyzować miejsce, czy będzie to elewacja zewnętrzna, dach, podłoga bądź basen, a także zdefiniować, czy miejsce będzie obciążone ruchem pieszych. Warto wziąć także pod uwagę, jak często nasz produkt będzie odnawiany. Chcąc osiągnąć wydajne i długotrwałe efekty, istotne jest, aby przygotować odpowiednio wcześniej powierzchnię, stosując się do przepisów i wymagań producentów. Realizacja testu szczelności po wykonaniu hydroizolacji, jak i odpowiednia konserwacja, zapewnią doskonałą jakość rozwiązania. Hydroizolacja polimocznikiem niesie za sobą wiele korzyści. Pozwala między innymi na aplikację powłoki, która charakteryzuje się brakiem łączeń, mostków, składań, a ponadto posiada nawet do 600% rozciągliwości. Dzięki aplikacji w formie natryskowej, potrafi idealnie dopasować się do każdej powierzchni. Ponadto wykazuje dużą odporność mechaniczną, chemiczną, a także na promienie słoneczne przez długi okres czasu, w związku z czym jest bardzo opłacalną inwestycją. Nadaje szczelności i całkowitej niepodatności na wilgoć.

Ten sposób hydroizolacji posiada z pewnością wiele zalet. Polimocznik cechuje się także znakomitą przyczepnością do każdego materiału. Chroni przed korozją i można go nałożyć na powierzchnie wilgotne. Co ciekawa, odizolowana powierzchnia jest gotowa do użytku zaledwie 24 godziny po aplikacji, pozwalając na przechodzenie po niej osób. Zatem metoda ta sprawdzi się w hydroizolacji przegród zewnętrznych, dachów, elewacji zewnętrznych, tarasów, balkonów, basenów i zbiorników.