Ilu komorowy zbiornik na szambo wybrać?

Kiedy decydujemy się na szambo betonowe, to możemy wybrać zbiornik jednokomorowy lub dwukomorowy, a nawet trzykomorowy. Zbiornik jednokomorowy jest najczęściej wybierany, ponieważ jest to szambo tymczasowe i wtedy musimy ustalić terminy przyjazdu wozu asenizacyjnego, który będzie odbierał od nas nieczystości. Jest to najlepsze rozwiązanie na tereny, gdzie ma zostać wybudowana kanalizacja miejska i wtedy szambo przestanie nam być potrzebne.

Kiedy warto wybrać szambo dwukomorowe lub trzykomorowe?

szambo betonowe z MałopolskiZawsze, kiedy mamy większą działkę, aby zainstalować zbiornik dwukomorowy lub trzykomorowy, to powinniśmy wybrać to rozwiązanie, ponieważ jest to znacznie lepsze niż szambo jednokomorowe. Zawsze, gdy mamy zbiornik jednokomorowy to szambiarka będzie nas przyjeżdżać raz na miesiąc, a nawet częściej. Natomiast w przypadku gdy zainstalujemy nowoczesne dwukomorowe szambo betonowe z Małopolski to wóz asenizacyjny odwiedzi nas tylko kilka razy w roku. W zbiorniku dwukomorowym mamy specjalną komorę przelewową oraz dwa kominki rewizyjne. Dzięki tej przegrodzie ścieki grube będą pozostawiać w pierwszej komorze, a cienkie przepłyną do drugiej. Kiedy dołożymy odpowiednich bakterii do drugiej komory, w której znajdują się same ścieki cienkie, to woda taka będzie dostosowana do rozprowadzenia w gruncie za pomocą odpowiedniego drenażu. Zbiornik trzykomorowy natomiast wybieramy, kiedy możemy przeznaczyć na szambo betonowe dużo pieniędzy. W takim zbiorniku 3-komorowym możemy w drugim zbiorniku zamontować napowietrzenie i w ten sposób zbudujemy przydomową oczyszczalnię ścieków. Kiedy zdecydujemy się już na wybór odpowiedniego szamba betonowego, to powinniśmy pomyśleć o wyborze odpowiedniej firmy, która oferuje takie produkty. Zawsze, kiedy nie wiemy na co się zdecydować to również możemy popytać naszych znajomych, którzy byli w podobnej sytuacji i wtedy oni polecą nam godną firmę, która sprzedaje zbiorniki na szambo i od razu wykonuje profesjonalny montaż.

Gdy decydujemy się na montaż zbiornika na szambo to powinniśmy wykopu dokonać dopiero w dniu montażu. Transport powinna również zaoferować firma, która sprzedaje zbiorniki na szambo, abyśmy nie musieli dodatkowo martwić się o przewiezienie zbiornika na szambo. Najpopularniejsze są zbiorniki wykonane z betonu, ale również dużą popularność zyskują szamba wykonane z tworzyw sztucznych. Zawsze powinniśmy stawiać na zakupy najwyższej jakości zbiorników na szambo, ponieważ wtedy nie będzie dochodziło do żadnych awarii, które są bardzo uciążliwe.