Informacje na temat legalnego wiercenia studni

Dla większości nowych właścicieli domów, właścicieli rancz i gruntów, zwłaszcza na obszarach wiejskich, koncepcja wiercenia studni wodnych może być zdumiewającym doświadczeniem. Nie jest to zaskakujące, ponieważ woda, której używamy we współczesnym świecie, pochodzi z prostego odkręcania kranów, a nie czerpana z głębokich studni za pomocą systemu linowo-wiaderkowego. 

Z czym wiąże się kopanie studni?

wiercenie studni w krośnieSą też praktyczne implikacje kopania studni, takie jak niezbędne pozwolenia prawne, głębokość odwiertu i sprzęt do wiercenia w ziemi, między innymi. Na szczęście wiele firm oferuje obecnie usługi wiercenia odwiertów wodnych osobom prywatnym, rodzinom i właścicielom firm. Nie ma potrzeby wynajmowania sprzętu wiertniczego, zatrudniania robotników i instalowania mechanizmu studni, by wymienić kilka powiązanych czynności, ponieważ wszystkie te zadania są wykonywane przez wyspecjalizowanych usługodawców. Wszystko, co musisz zrobić, to omówić gdzie, kiedy i ile szczegółów projektu, być na bieżąco z jego postępami i zapłacić za niego po jego zakończeniu. Masz teraz na swoim podwórku nowoczesną studnię. Tak, to jest łatwe. Ale zanim zatrudnisz firmę wiertniczą, dobrze jest poznać jej najważniejsze praktyczne aspekty. Po prostu nie wystarczy, że będziesz całkowicie ignorantem na temat czegoś, za co będziesz płacić z własnej kieszeni. Po pierwsze, wiercenie studni w krośnie jest zarówno nauką, jak i sztuką. Jest to nauka, ponieważ zasady i praktyki naukowe w dziedzinach takich jak geografia są stosowane przez cały czas trwania projektu, ale jest również sztuką, ponieważ lata doświadczeń wkłada się w znalezienie najlepszego źródła wody. Otrzymasz raport z odwiertu pokazujący postępy, wyniki i prognozy dla planowanej studni głębinowej. Należy pamiętać, że firma wiertnicza nigdy nie może rozpocząć wiercenia przed wydaniem raportu z odwiertu wskazującego na pozytywne źródło wody. W przeciwnym razie może się okazać, że głęboka studnia wyschnie przed przewidywanym terminem. Po drugie, poproś o całkowity szacunkowy koszt projektu wraz z wyszczególnioną listą. Następnie możesz przestudiować pozycje kosztów, zadawać odpowiednie pytania i negocjować niższe koszty projektu bez poświęcania jakości wykonanej pracy. Należy zauważyć, że ostateczne koszty gotowego systemu wodociągowego będą zależeć od kilku czynników, w tym geologii obszaru, głębokości studni i związanych z nią akcesoriów systemu (tj. zbiorników magazynowych i urządzeń filtrujących). 

Ogólnie rzecz biorąc, studnia głębinowa do użytku domowego o pojemności 20 000 litrów będzie kosztować co najmniej 5000 funtów. Od początku ankiety do zakończenia projektu możesz spodziewać się 15-30 dni. Należy pamiętać, że projekt musi przejść drogę prawną, w tym pozwolenia od władz lokalnych.