Interesujące efekty wizualizacji

 

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju wizualizacje – w technice 2D, 3D, a nawet 5D. Wiele się o tym mówi, jednak nie każdy wie, na czym to wszystko polega. Wizualizacja przestrzenna to nic innego odtwarzanie objętości danego przedmiotu. W trakcie tej wizualizacji powstają obiekty w przestrzeni, w tak zwanym trójwymiarze, czyli obiekty posiadające wysokość, szerokość, a także głębokość, sprawiającą wrażenie przestrzeni.

Na czym polega wizualizacja?

wizualizacje 3d z łodziAnimacja to wprowadzanie obiektów w ruch, sprawianie, że „ożyją”, jest to nadawanie przedmiotom 2D głębi i nadawanie im jakiejś prędkości. Do niedawna była wykorzystywana jedynie w produkcji filmowej. Obecnie można ją spotkać w dziedzinie produkcji, inżynierii technicznej, technice budowlanej, czy medycynie. Zatem można bez rzeczywistego obrazowania danego przedmiotu, ujrzeć jego proces produkcji, obejrzeć zasadę funkcjonowania od wewnątrz. Technologia ta pozwala zrozumieć procesy zachodzące w nie możliwym do obejrzenia miejscu. Poza tym ułatwia zaprojektować ogród, umeblować salon, wybudować budynek, a nawet wyprodukować oryginalny przedmiot. Jednak to grafika i wizualizacje 3D otworzyły nowe drzwi i nową przestrzeń w możliwości projektowania oraz budowania. Procesy zostały ułatwione, a wiele działań przebiega szybciej i sprawniej. Wszystko to za pomocą niesamowitych efektów wizualnych. Grafik może jednym kliknięciem dany przedmiot obrócić, zmienić jego wymiary, kolor czy fakturę. Możliwe jest także zobaczenie przekroju oraz całego procesu tworzenia przedmiotu. Co ciekawe, dzięki nowoczesnym technologiom, możemy dane wnętrze zobaczyć tak, jakbyśmy stali w środku. Technologia 360 stopni umożliwia uczestniczenie w wirtualnym spacerze. Prace nad tego typu wizualizacją wymagają wiele godzin projektowania i dbania o każdy najmniejszy szczegół. Jeśli interesują nas wizualizacje 3d z Łodzi, na lokalnym rynku istnieje wiele firm zajmujących się tą tematykę. Wykonawcy oferują nam wiele usług, w tym grafikę 3D dowolnych przedmiotów. W marketingu dosyć często wykorzystuje się wizualizację przedmiotu. Komputerowy obraz bywa zdecydowanie lepszy, ponieważ ukazuje wszystko, co chcemy w sposób wręcz idealny. Przedmioty 3D tworzy się z dbałością o każdy element, nawet o sposób jak na danej powierzchni załamuje się światło i cień. To wszystko ma za zadanie sprawić, aby wizualizacja przypominała realistyczny ideał.

Obecnie wizualizacje 3D wykorzystywane są niemal wszędzie. Znajdziemy je na stronach www, w różnych katalogach firm online, a także tych drukowanych. Często występują w filmach reklamowych, prezentacjach oraz na billboardach. Technologia 3D wciąż prężnie się rozwija, a wykorzystać ją można w coraz większej ilości dziedzin.