Jak skutecznie oczyścić kanalizacje?

 

Kiedy domowe środki chemiczne nie pomagają i samodzielnie nie dajemy rady, aby oczyścić zapchaną kanalizację, to najlepiej jest wezwać fachowców. Posiadają oni specjalną sondę video, dzięki której szybko będą w stanie zlokalizować zator, który powstał i następnie przejść do czynności oczyszczających. Możemy do czyszczenia kanalizacji wykorzystać spiralę sprężynową, która napędzana jest siłą ręczną lub mechaniczną. W przypadku największych Zatorów stosuje się metodę Wuko.

Czy warto regularnie czyścić kanalizacje?

czyszczenie kanalizacji wrocławKażdy właściciel mieszkania oraz domu jednorodzinnego, a przede wszystkim lokalu gastronomicznego lub obiektu noclegowego, powinien dbać o regularne czyszczenie kanalizacji Wrocław to miasto, w którym znajdziemy wiele firm specjalizujących się w usuwaniu kamienia powstałego w rurach. Najczęściej do czyszczenia instalacji kanalizacyjnych stosuje się metodę ciśnieniową, a także metody mechaniczne. Jak odbywa się czyszczenie rur kanalizacyjnych metodą mechaniczną? Jeśli chodzi o czyszczenie mechaniczne rur kanalizacyjnych, to najczęściej wykorzystuje się do tego specjalne urządzenia. Jest to spirala z głowicami oraz dopasowanymi końcówkami czyszczącymi o różnej średnicy. W ten sposób może zostać przekroczona każda najmniejsza oraz największa rura kanalizacyjna. Dzięki temu, że spirala obraca się bardzo szybko, to jest w stanie rozbić każdy zator i usunąć wszelkie przeszkody. Takie rozwiązanie pozwala nam usunąć wszelkie nieczystości, a także osady powstałe z kamienia oraz rdzę i zalegające przez wiele lat tłuszcze. Czyszczenie kanalizacji oraz jej częstotliwość zależy głównie od tego, czy podczas kładzenia instalacji sanitarnej zostały zachowane odpowiednie spadki, dzięki którym woda może wraz z zanieczyszczeniami swobodnie przepływać. Bardzo ważne jest również to aby od małego uczyć dzieci, iż powinny one prawidłowo korzystać z instalacji sanitarnej, ponieważ w niektórych przypadkach zdarza się, że do toalety wrzucane są odpadki takie jak podpaski czy też torebki foliowe. Takie odpady niestety będą zatrzymywać się w rurach i po pewnym czasie dojdzie do poważnego zatoru. Wtedy nie pomogą żadne domowe środki chemiczne i trzeba będzie wezwać pogotowie kanalizacyjne.

Najlepsze jest to, że pogotowie kanalizacyjne działa przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, więc możemy korzystać z ich pomocy, kiedy tylko potrzebujemy. Wiele awarii również przydarza się także w święta, ale pogotowie wodno kanalizacyjne również ma swoich pracowników, którzy są na służbie. Zawsze przy awarii kanalizacyjnej powinniśmy już przez telefon poinformować pracownika o powstałym problemie, aby zabrał on ze sobą odpowiedni sprzęt.