Jak skutecznie wygłuszyć drzwi wejściowe do mieszkania?

Mieszkanie powinno być oazą wytchnienia i spokoju dla każdego domownika. Zarówno hałasy dochodzące z korytarza, jak i te pomiędzy pokojami mogą zakłócić komfort codziennego życia. Za pomocą wygłuszenia drzwi wejściowych do mieszkania można całkowicie odmienić to jak przyjemnie będzie się przebywało w bloku lub w kamienicy, nadając mu nowych właściwości.

Sposoby na wygłuszenie drzwi wejściowych w mieszkaniu

wygłuszenie drzwi wejściowych do mieszkaniaDenerwujące hałasy dochodzące z klatki schodowej czy sąsiedniego pokoju, nie muszą całkowicie odbierać komfortu i spokoju życia. Starsze drzwi mogą być nieszczelne a zakup nowych, izolowanych akustycznie skrzydeł, jest zwykle związany z wysokimi kosztami i ich ciężarem, który nie zawsze będzie pasował do wystroju i framugi. Najlepszym sposobem jest wygłuszenie drzwi wejściowych do mieszkania jest uszczelnić te posiadane. Jednym ze sposobów na to jest uszczelnienie paneli w drzwiach, za pomocą taśm neoprenowych. Wypełniają one wolne przestrzenie, przez które mógłby przenikać hałas. Innym z krytycznych miejsc na przedostawanie się dźwięków, jest próg, którego zwykle nie ma. Zamontowanie izolacji i metalowego elementu, pozwoli na zwiększenie komfortu przebywania w pomieszczeniu. Innym sposobem na wygłuszenie jest dodanie do drzwi odpowiedniego obicia. Tapicerki o wysokim poziomie gęstości, wykonane z kompozytu pianek przynoszą efekty akustyczne i termoizolacyjne. Skutecznie nadają pomieszczeniom ciepła i przytulności. Jednak w wielu przypadkach nie ma się na celu zmiany estetyki skrzydła. Można w takim wypadku naklejać na nie maty lub tapety wygłuszające, których brzegi zabezpiecza się dodatkowo kantownikami, wykonanymi na przykład z drewna. Tłumią one drgania i dźwięki i można je łatwo dociąć a szeroki wybór kolorów i wzorów pozwala na dobranie ich pod wystrój pomieszczenia. W ten sposób drzwi pozostaną integralną częścią aranżacji wnętrza, gdzie wszystko idealnie do siebie pasuje. Z metod, które nie wymagają montowania niczego na drzwiach można wyróżnić kotary. Ograniczają wychładzanie pomieszczeń oraz nadają mu nieco starodawny, rustykalny wygląd. Metoda zależy od wyboru domowników oraz tego jakie możliwości daje mieszkanie.

Za pomocą wygłuszenia drzwi wejściowych do mieszkania, można zwiększyć komfort życia, dzięki ograniczeniu przenikania dźwięków z klatki schodowej lub pokoju obok. Mnogość możliwości, pośród których znajdują się maty akustyczne, kotary, uszczelnienia progu czy paneli a także zakup izolowanych drzwi, sprawiają, że każdy znajdzie metodę pasującą do wystroju oraz zadowalającą cenowo.