Jak skutecznie wytłumić dźwięki?

Czasami zachodzi potrzeba czasowego wytłumienia dźwięków pomiędzy danymi miejscami. Taka sytuacja zachodzi w teatrze na scenie, kiedy dochodzi do zmiany scenografii. Dzięki zastosowaniu kurtyny wygłuszającej, dźwięki zza sceny nie są słyszalne przez publiczność, co umożliwia profesjonalną zmianę scenografii na scenie. Zastosowanie kotar akustycznych znajduje się również w biurach, czy w domach prywatnych.

Jakie jest zastosowanie kotary akustycznej?

najlepsza kotara akustyczna w WarszawieW miejscach, gdzie potrzebne jest czasowe wyciszenie, wytłumienie dźwięków i oddzielnie danych stref, polecane jest zastosowanie specjalnych kotar akustycznych, które będą rozwiązaniem problemu. Polecana jest najlepsza kotara akustyczna w Warszawie dzięki której można skutecznie wytłumić czasowo dźwięki pomiędzy strefami. Tego rodzaju kotary są wymiarami dostosowane do wymogów klienta. Możliwe jest zastosowanie kurtyny 3 warstwowej, 5, 7, 10 czy nawet aż 12 warstwowej – wszystko w zależności od wymagań klienta i efektu jaki chce uzyskać. Warstwy składają się z różnych materiałów pochłaniających dźwięki, np. weluru scenicznego, czy tkaniny akustycznej. Specjalna kotara akustyczna jest odporna na zabrudzenia, nie pochłania zapachów oraz świetnie pochłania dźwięki. Dzięki niej można odgrodzić strefę w biurze, dając czasowe wytłumienie dźwięków i zapewniając dodatkowy komfort. Przy zakupie kurtyny akustycznej można uzyskać jej certyfikat dźwiękowy. Dzięki zastosowaniu kotary można zredukować emisję dźwięku już od 11 dB i im więcej warstw posiadać będzie kotara, tym większa liczba dB. Specjalne kotary dostępne są w wielu kolorach, tak aby estetycznie prezentować się w pomieszczeniu. Dzięki połyskliwemu wyglądowi weluru scenicznego, kotara prezentuje się bardzo elegancko. Zastosowanie kotar akustycznych ma miejsce również w wielu domach prywatnych, gdzie np. jeden z domowników ćwiczy grę na instrumencie i chce zachować komfort pozostałych mieszkańców czy też sąsiadów. Swoje zastosowanie kotary znajdują również w różnego rodzaju salach konferencyjnych.

Warto zastosować specjalna kotarę akustyczną, aby zredukować słyszalne dźwięki i stworzyć komfortową strefę. Kotary wykorzystywane są w biurach czy pomieszczeniach użyteczności publicznej, gdzie niezwykle ważna jest prywatność. Na rynku dostępne są również zasłony do okien o właściwościach tłumiących dźwięki, dzięki którym można z powodzeniem zminimalizować dobiegające hałasy zza okna. Rozwiązanie to jest często stosowane, jeśli mieszkanie znajduje się blisko ruchliwej ulicy.