Jak wybrać automatykę do bramy?

W tym krótkim artykule wyjaśnimy sobie jak wybrać odpowiednią automatykę do bramy oraz napęd, który będzie obsługiwał objazd do domu jednorodzinnego. Przede wszystkim powinniśmy postawić na wybór napędu, który będzie funkcjonalny, a także bezpieczne w użyciu oraz posłuży nam przez wiele lat bez żadnych dodatkowych awarii. Warto zwrócić uwagę na wiele kluczowych czynników, pod względem których wybieramy odpowiedni napędy do bramy na terenie naszej posesji. W ten sposób wspomożemy otwieranie i zamykanie bramy.

Kiedy najlepiej wybrać automat do bramy?

montaż bram wjazdowych w WarszawieZawsze, kiedy decydujemy się na automatykę do bram to powinniśmy podjąć taką decyzję już na etapie projektowania i budowy całego ogrodzenia. Będzie można wtedy odpowiednio zaplanować montaż całej instalacji, który będzie umożliwiał funkcjonowanie i prawidłową pracę napędu. Nie będziemy musieli wtedy dokonywać żadnych dodatkowych czynności takich jak usuwanie nawierzchni. Niestety nadal wiele osób decyduję się na takie rozwiązanie dopiero po zabudowie ogrodzenia i wtedy wiąże się to z dodatkowymi pracami. Zawsze warto poszukać firmy, która nie tylko sprzedaje napędy do bram, ale również oferuje profesjonalny montaż bram wjazdowych w Warszawie. Będziemy mieli wtedy pewność, że instalacja została zamontowana przez fachowców, dzięki czemu napęd będzie nam służył przez wiele lat. Zanim zdecydujemy się na zakup napędu do bramy to powinniśmy przede wszystkim sprawdzić czy skrzydło bramy jest stabilne. Nie możemy zamontować napędu do bramy, która jest stara i może się uszkodzić podczas automatycznego otwierania. Brama, do której chcemy zainstalować napęd musi być stabilna oraz sztywna, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do tego, że siła naporu wiatru spowoduje różnego rodzaju odkształcenia, które uniemożliwią pracę napędu. Bardzo ważna jest również samo miejsce mocowania siłownika, ponieważ jest to dodatkowe obciążenie dla konstrukcji bramy i jeżeli będziemy podejrzewać, że brama jest niewystarczająca wytrzymała, to napęd musi być zainstalowany na specjalnych wzmocnionych elementach.

Zanim zdecydujemy się na montaż napędu do bram, to na początek powinniśmy dokładnie skontrolować czy nie ma ona żadnych usterek. Jest to szczególnie ważne w tej sytuacji kiedy użytkujemy już ubrana od dłuższego czasu i dlatego warto sprawdzić, czy lekko ona chodzi a także nie ma żadnych problemów z jej otwieranie i zamykanie. Oczywiście w tym wszystkim pomogą nam fachowcy, którzy dokonują profesjonalnej oceny i dopiero kiedy naprawią wszystkie usterki to dopiero wtedy będą mogli przystąpić do fachowego montażu funkcjonalnej automatyki bramy.