Jak wybrać odpowiednie wstążki z nadrukiem

Jeżeli chcesz wyróżnić swoje opakowanie, nadać unikatowego charakteru prezentom, kartkom okolicznościowym bądź chcesz zaakcentować nazwę czy logo swojego przedsiębiorstwa idealnym rozwiązaniem są wstążki z nadrukiem. Wykorzystywane są one również w przemyśle odzieżowym jako metki do ubrań.

Zastosowanie wstążek z nadrukiem

wstążki z nadrukiemMateriałem, którego używa się do zadrukowywania to między innymi satyna oraz atłas. Tasiemki z satyny są towarem miękkim, subtelnym. Idealnie nadaje się do stworzenia kokardy i przyozdobienia prezentu, pudełeczka z biżuterią. Nadruk na wstążce z satyny idealnie zostaje uwypuklony i odzwierciedla doskonałość detali. Logo firmy wydrukowane na niej jest wyeksponowane i rozpoznawalne dla klientów. Ułatwia znacznie promocję nowego asortymentu przy niskich kosztach. Klienci doceniają inwestycję w innowacyjne podejście do kreowania marki przedsiębiorstwa. Dzięki zaufaniu przy wyborze, satynowe wstążki z nadrukiem produkowane są w wielu wersjach między innymi mogą być gładkie bądź prążkowane. Dostępne są również we wszelakich kolorach przy czym warto zaznaczyć, że barwione są obustronnie. Wśród standardowych szerokości wstążek można wybierać z 6 mm, 9 mm, 12 mm, 15 mm, 18 mm, 25 mm , 38 mm oraz 50 mm. Do najpopularniejszych kolorów wybieranych na nadruk loga firmy zalicza się kolor biały, czarny, czerwony oraz niebieski, natomiast najczęściej stosowane kolory wstążek na podstawie 90 różnych barw i odcieni to kolor biały, żółty, pomarańczowy, jasnoróżowy oraz czerwony. Nadruk na tasiemkach wykonywany jest metodą sitodruku. Wykorzystuje się do tego szablon sitodrukowy, przez który przetłaczana jest farba. Taką metodę stosuje się w przemyśle papierniczym oraz reklamowym. Innym sposobem nadrukowywania tekstu na wstążki jest termodruk i polega on na zastosowaniu specjalnej folii termoaktywnej oraz przystosowanych do przewodzenia ciepła matryc. Jest idealnym rozwiązaniem gdy wymagane jest otrzymanie efektu połysku, błyszczenia, imitacji złota czy srebra. Nadruk staje się bardziej wyraźny, metaliczny, wyjątkowy.

Tasiemki z dowolnym nadrukiem wykorzystywane są głównie jako dodatek do tworzenia etykiet, tagów, przy ozdabianiu kartek, kopert czy różnych zaproszeń oraz podczas pakowania prezentów, paczek. Świetnie spełniają się przy promowaniu nowych produktów oraz w celach informacyjnych. Jeśli chcesz zapoznać nowych klientów ze swoją firmą to zastosowanie nadruku na wstążkach i umieszczenie ich w rozpoznawalnym miejscu jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie.