Jak wypożyczyć samochód z OC sprawcy?

Samochód w dzisiejszych czasach dla wielu osób jest nieodłącznym elementem codzienności. Pozwala nam przede wszystkim na to, aby dojechać do pracy oraz odwieźć dzieci do szkoły, a także załatwić wszelkie sprawy w urzędach na czas i zrobić szybko i wygodnie zakupy. Czasami jednak możemy być uczestnikami niecodziennego wydarzenia na drodze i najczęściej jest to stłuczka albo też poważny wypadek, który uniemożliwia nam korzystanie z samochodu. W takiej sytuacji mamy prawo do tego, aby skorzystać z zastępczego samochodu z OC sprawcy.

Jak wygląda wynajem samochodu z OC sprawcy?

wypożyczalnia samochodów łódźUbezpieczenie OC obejmuje wiele wydarzeń drogowych i pozwala sprawcą uniknąć kosztów związanych ze spowodowaną szkodą. Bardzo często z polisy ubezpieczeniowej uzyskamy pojazd zastępczy dla osoby poszkodowanej w wypadku. Zawsze, kiedy jesteśmy uczestnikami kolizji drogowej lub po wypadku drogowego i nasz samochód nie nadaje się do dalszej jazdy to mamy prawo do tego, aby zażądać samochodu zastępczego z OC sprawcy. W dzisiejszych czasach usługa ta realizowana jest na zasadzie bezgotówkowej i nie musimy czekać na odszkodowanie od agencji ubezpieczeniowej. Sama firma ubezpieczeniowa pokryje wszystkie płatności związane z wynajmem auta, który zaproponuje nam wypożyczalnia samochodów Łódź jest miejscowością, gdzie możemy skorzystać się z auta zastępczego z OC sprawcy, ale tylko takiego, który jest tej samej równowartości, co nasze poprzednie auto. Będziemy jednak musieli udowodnić, że auto, które wynajmujemy z OC sprawcy, jest nam niezbędne do codziennego funkcjonowania i trudno byłoby nam żyć bez samochodu. Czasami wypożyczalnia samochodów może nam odmówić wynajęcia auta z OC sprawcy, ponieważ posiadamy drugi pojazd, którego możemy bez przeszkód używać. Na jak długo możemy korzystać z wynajętego samochodu z OC sprawcy? Ubezpieczyciel jest zobowiązany do tego, aby pokryć wszystkie koszty związane z wynajmem samochodu na czas naprawy naszego aktualnego samochodu, które straciliśmy w wypadku. Oznacza to, że aż do dnia oddania z warsztatu samochodowego naszego auta prywatnego możemy korzystać z wynajętego auta z OC sprawcy.

Musimy również mieć świadomość tego, że nie możemy wynająć auto z dowolnej wypożyczalni, ponieważ zazwyczaj to ubezpieczyciel wskazuje nam wypożyczalnie, z którą współpracuję i tam będziemy mogli wypożyczyć pojazd. Dodatkowo w takich sytuacjach nie musimy martwić się żadnymi formalnościami, ponieważ wszystko przygotuje dla nas agencja ubezpieczeniowa oraz firma zajmująca się wynajmem samochodów.