Jaki napęd do bramy wybrać?

Bramy różnią się od siebie, dlatego trzeba szczególnie mieć to na uwadze podczas zakupu odpowiedniej automatyki do swojej bramy. W przypadku konstrukcji skrzydłowych sprawa ma się zupełnie inaczej, ponieważ takie bramy wymagają znacznie bardziej mocniejszego napędu w porównaniu do innych. Dlatego jeśli posiadasz taką konstrukcję, koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi właściwościami, jakie powinna posiadać automatyka.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru automatyki?

automat do bramWybór w przypadku bram skrzydłowych nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie, że sytuacji wcale nie ułatwia fakt, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich bram. Dlatego do tego wyboru należy podejść z wielką ostrożnością, ponieważ źle dobrane automaty mogą okazać się mało wydajne i bezużyteczne. Automat do bram jednak powinien charakteryzować się przede wszystkim odpowiednią trwałością, bo jednak ma on być jak najbardziej funkcjonalny dla domowników. Generalnie na samym początku powinniśmy zwrócić uwagę na analizę konkretnych parametrów samej bramy. Dzięki temu łatwiej będzie dobrać właściwą automatykę. W tej kwestii należy zwrócić uwagę na liczbę skrzydeł, co jest najbardziej podstawowe w tym wypadku. Zupełnie inny mechanizm wykorzystuje się w przypadku bram jednoskrzydłowych, a jeszcze inny w przypadku bram dwuskrzydłowych. W następnym etapie należy zwrócić uwagę na długość skrzydła, co ma również istotne znaczenie, ponieważ długość skrzydła jest w stanie obsłużyć wykorzystani siłownik, a następnie można porównać tę wartość z konkretnymi wymiarami skrzydła bramy. Co jest jeszcze ważne? Ciężar, montaż bramy, słupek i konkretne użytkowanie. Jednak napędy bramowe również mają swoją ograniczoną żywotność, dlatego powinniśmy wybrać produkt w oparciu o to jak często brama będzie otwierana, co pozwoli na zakup wysokiej jakości produktu wartego swojej ceny. Na rynku można znaleźć wiele materiałów, które spokojnie można dopasować do każdego przypadku, niezależnie jaki konkretnie by nie był. Dobór danych mechanizmów do bramy znacznie ułatwi późniejszy proces montażu, który okaże się bułką z masłem.

Analiza wszystkich najważniejszych parametrów technicznych pozwoli odpowiednio dobrać napęd do bramy. Jednak warto również pójść o krok dalej i przekonać się, jakie konkretnie możliwości zagwarantuje nam automatyka, co będzie również mocno zależeć od konkretnych funkcji, jakie będzie posiadać. Należy korzystać z produktów sprawdzonego producenta, co zapewni nam zdecydowanie lepszą jakość.