Jakie suwaki są najbardziej wytrzymałe?

Zamki błyskawiczne to najczęściej używana metoda na łączenie ze sobą dwóch różnych kawałków materiału. Najczęściej są one używane w kurtkach, torebkach, czy też torbach sportowych. Niestety, fabryczne zamki błyskawiczne nie mogą się pochwalić zbyt dobrą jakością wykonania.

Czy suwak metalowy jest najsolidniejszy?

suwaki metalowe do ubrańZamki błyskawiczne, nazywane również suwakami, to obecnie bardzo często wykorzystywane akcesorium podczas produkcji odzieży i torebek. Służą one do łączenie dwóch różnych kawałków materiału, w  celu ich złączenia, czyli zapięcia butów, torebek czy też kurtek. Zdecydowana większość suwaków, które można znaleźć zamontowane fabrycznie w kurtkach czy torebkach, to niskiej jakości suwaki plastikowe. Ze względu na bardzo niską jakość wykonania takich suwaków, bardzo często ulegają one awarii. To z kolei faktycznie uniemożliwia używanie butów czy torebek, co skłania część osób do wyrzucenia tego typu odzieży czy też obuwia. Jak się okazuje, wyrzucenie torebki czy kurtki z zepsutym suwakiem to decyzja pochopna, gdyż zepsuty zamek można przecież wymienić na nowy, na przykład na suwaki metalowe do ubrań. Tego rodzaju suwaki wyróżniają się zdecydowanie najwyższa jakością wykonania. Co więcej, w tego typu suwakach nie dochodzi do wyłamywania się ząbków, co jest najczęstszą przyczyną awarii w suwakach plastikowych. Wyłamanie się chociaż jednego ząbka w zamku błyskawicznym z plastiku uniemożliwia prawidłowe korzystanie z niego, dlatego fakt, że w suwakach metalowych takich problemów nie ma jest ich ogromnym plusem. Przy zakupie nowych suwaków metalowych trzeba się upewnić co do tego, ze są naprawdę wykonane z metalu. Na rynku jest bowiem bardzo dużo polakierowanych suwaków z tworzywa, które wizualnie przypominają suwaki metalowe, ale odbiegają od nich jakością wykonania. Suwaki metalowe można kupić w wielu różnych miejscach – zarówno w hurtowniach z akcesoriami krawieckimi, jak i w sklepach stacjonarnych. Dobrym pomysłem jest zakupienie dużej ilości suwaków z metalu, aby w każdej chwili móc wymienić suwak, gdy ten fabryczny ulegnie uszkodzeniu. Suwaki metalowe są dostępne w różnych kolorach – to pozwala je dostosować do rodzaju odzieży czy też torebki. Dobrze wymieniony i dobrany suwak metalowy idealnie dopasuje się do odzieży czy też torebki.

Fabrycznie montowane w bluzach czy torebkach zamki błyskawiczne nie są zbyt dobrej jakości. To prowadzi do dużych problemów z ich działaniem i część osób skłania do wyrzucenia bluzy czy kurtki z zepsutym suwakiem. Znacznie lepszym wyjściem jest wymiana popsutego zamka na nowy, najlepiej metalowy.