Jakie szelki dla psa wybrać?

Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Te kudłate, czworonożne zwierzaki wprowadzają do naszego domu dużo radości i miłości. Każdy właściciel takiego pupila z pewnością zdaje sobie sprawę również z tego, jak wiele nowych obowiązków pojawia się wraz z nowym psem w mieszkaniu. Poza odpowiednią karmą, pielęgnacją i zabawkami trzeba pamiętać o zapewnieniu zwierzakowi długich, bezpiecznych spacerów. Jednym z akcesoriów, po które sięgamy najczęściej, są szelki. Jakie psie szelki warto wybrać? Dlaczego takie rozwiązanie sprawdza się bardziej niż tradycyjna obroża?

Cechy dobrych szelek dla psów

szelki guardySzelki są spacerowym akcesorium, które coraz częściej widujemy zamiast obroży. Jest to spowodowane dużą ilością zalet i korzyści dla zdrowia, które płyną z takiego rozwiązania. Tradycyjne obroże mogą powodować podduszenie psa oraz uszkodzenia tchawicy wtedy, gdy pies ma tendencję do tak zwanego ciągnięcia na smyczy. W przypadku szelek nie ma takiej możliwości, ponieważ zwierzak nie ma nic na szyi, a ciężar wywoływany naprężaniem smyczy jest prawidłowo rozłożony. Kolejną cechą, która przemawia za tym, aby wybrać szelki, jest ich uniwersalność. Szelki są bardzo wygodne i sprawdzą się zarówno na krótkie wyjścia po parku, jak i na długie wyprawy po górach. Nie krępują one ruchów, umożliwiają swobodne bieganie i sprawiają, że żadna część psiego ciała nie jest narażona na obtarcia. Najczęściej wybieranym modelem są szelki guardy, które cechują się dużym poziomem regulacji. Takie rozwiązanie sprawia, że szelki rosną wraz ze szczeniakiem i mogą posłużyć mu przez wiele miesięcy, a nawet lat. Taka regulacja pozwala nam także na bezproblemowe zakładanie ubranka pod szelki w mroźne, zimowe dni. Do pozytywnych cech tego akcesorium można zaliczyć także brak możliwości oswobodzenia się z nich. To bardzo ważne w przypadku lękliwych psów, które chciałyby uciekać w stresujących dla nich sytuacjach. Szelki typu guard nadają się dla każdej rasy psa bez względu na wielkość czy wiek. Szczególnie często poleca się je właścicielom zwierzaków o szerokiej budowie, z problemami oddechowymi czy dla tych, które wykazują tendencję do ciągnięcia na smyczy. W sklepach znajdziemy duży wybór wzorów i kolorów szelek, które pozwalają na pełną personalizację.

Szelki dla psów to coraz chętniej wybierane akcesorium na wspólne wyjścia. Spacery z użyciem szelek są dla zwierzaka bezpieczne, komfortowe i pełne swobody. Szczególnym uznaniem cieszą się guardy, które możemy regulować, dostosowując je tym samym do wymiarów rosnącego psa. Szelki są dobrym wyborem także dla tych pupili, które dopiero uczą się chodzić na smyczy.