Kasetony w nowoczesnym budownictwie

Wewnętrzna estetyka pomieszczenia zależy w głównej mierze od detali, które ją tworzą. Zwykłe pomieszczenie wyposażone tylko w kilka krzeseł i stolik na nikim nie zrobi większego wrażenia, bez względu jak bardzo charakterystyczne będą to elementy. Wystarczy jednak dodać do całości wazonik, elegancki obraz na ścianę, oraz jakąś ładną lampę sufitową, aby całość nabrała niesamowitej tonacji i charakteru. To właśnie magia detali ozdobnych naszych pomieszczeń.

Rodzaje kasetonów z Gdyni

kasetony z GdyniDetale zdobiące pomieszczenia występują naprawdę w różnych rodzajach. Dzisiaj chciałbym przedstawić jeden z nich, który jest być może już przez niektórych zapomnianym lub niedocenianym elementem, ale wciąż jak się okazuje spełnia swoje zadanie. Mowa tutaj o kasetonie, który jest wypukłym elementem zdobiącym powierzchnie płaskie w pomieszczeniu. Najczęściej kojarzy się nam z kasetonami kwadratowymi zdobiącymi sufity, które były kiedyś masowo na nich wieszane, ale jak się okazuje kasetony to nie tylko ozdoba sufitowa. W Gdyni działa fabryka produkująca kasetony i to jak się okazuje naprawdę różnych rodzajów. Oczywiście kasetony z Gdyni to w większości styropianowe elementy do zdobienia sufitów, ale występują też elementy zdobiące ściany w podobnej formie, oraz kasetony całkowicie nietypowe. Ściany również mogą posiadać wypukłą strukturę, a to za sprawą właśnie umieszczenia na nich kasetonów, które w ciekawy sposób będą podkreślały wygląd pomieszczenia. Nie trzeba tego robić nawet na całej powierzchni ściany, aby uzyskać ciekawy efekt. Można to zrobić selektywnie, poprzez umieszczenie kasetonów w jednej linii pozostawiając pozostałą część ściany pustą. Innym ciekawym kasetonem jest element w formie ramy wyposażonej w wewnętrzne oświetlenie, na którą przyczepia się jakiś obraz. Podświetlenie oświetla go, a całość stanowi element grupy kasetonów. Wygląda to świetnie i przypomina obraz wbudowany w ścianę, a do tego jeszcze odpowiednio podświetlony. Pomieszczenia modernistyczne bardzo często wykorzystują taki detal w swoich aranżacjach i bardzo ładnie zgrywa się to z całością. Szczególnie jeśli jest to stosowane z innymi systemami kasetonów wymyślonych przez producenta.

Gdyński producent kasetonów ma wiele produktów tego typu w swojej ofercie, dlatego każdy kto myślał o kasetonach w swoim domu powinien się z nią zapoznać. Większość ludzi uważa kasetony za coś przestarzałego, symbol poprzedniej epoki i dwudziestego wieku. Są jednak w dużym błędzie, gdyż nowoczesne produkty tego typu potrafią zapewnić dużo lepszą jakość i ciekawszy design niż tamte kasetony.