Kojec dla psa z drewna

Niektórzy uważają, że trzymanie psa w domu jest oczywiste, niektórzy jednak wolą, by pies przebywał więcej na zewnątrz. Jeśli mamy ogród, możemy stworzyć zwierzęciu naprawdę komfortowe warunki. Niegdyś pies trzymany był na łańcuchu przy budzie, jednak obecnie rzadko stosuje się takie rozwiązania. Dużo lepszym sposobem jest kojec dla psa z drewna, w którym zwierzak będzie miał sporo miejsca i będziemy mogli go w nim umieścić, gdy na przykład będziemy musieli wyjechać samochodem posesji. Więcej o tym poniżej.

O drewnianych kojcach dla psów

wytrzymały kojec dla psa z drewnaTo, czy trzymamy swojego psa na dworze, czy w domu, zależy od nas. Jeśli wybieramy opcję numer dwa, potrzebujemy jakiegoś zabezpieczenie, by pies nie uciekł nam, gdy my będziemy wyjeżdżać samochodem z posesji. Jeśli mamy natomiast groźnego psa, musimy go gdzieś zamknąć, by nie mógł on skrzywdzić kogoś obcego, kto do nas przyjdzie. Najlepszym rozwiązanie będzie oczywiście wytrzymały kojec dla psa z drewna. Taki kojec daje psu możliwość swobodnego ruszania się, na co nie pozwala niestety łańcuch, na którym jeszcze nie tak dawno temu, przeciętny pies był wiązany. Pies, próbując biec, nie zdaje sobie sprawy, że jest przywiązany i usilnie próbuje się zerwać. Z kojcem tego problemu nie ma, pies widzi, że przed sobą ma drewniane szczeble lub metalowe pręty i nie próbuje się na nie rzucać i przez nie przejść. Poza tym nowoczesne drewniane kojce prezentują się w ogrodzie naprawdę dobrze. Taki kojec nie wygląda wcale jak klatka i nie powinien nam się z tym kojarzyć. O ile nie trzyma się psa w takim kojcu całymi dniami i nocami, nie powinniśmy mieć wyrzutów sumienia, że pies jest zamknięty. Chodzi przecież o bezpieczeństwo osób, które nas odwiedzają i bezpieczeństwo samego psa, który mógłby uciec z posesji i zgubić lub wylądować pod kołami samochodu. Życie zwierząt udomowionych wygląda dziś znacznie lepiej niż jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu. Taki kojec to naprawdę wygodne miejsce dla psa, chociaż kosztuje nieco więcej niż buda i łańcuch.

Jak widzimy, kojec dla psa z drewna to naprawdę dobre rozwiązanie, dużo lepsze niż wiązanie czworonoga na łańcuchu. W takich warunkach pies nie ma zbyt wielkiego pola do manewru i może być nieszczęśliwy. Jeśli jednak zatroszczymy się o kojec dla psa i nie będziemy trzymać go w nim zawsze, z pewnością nie będzie mu tam źle. Trzeba jednak pamiętać, że każdy pies musi się wybiegać, więc jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca w ogrodzie czy na podwórku, trzeba psa wyprowadzać na częste spacery lub przebieżki.