Konserwacja i mycie paneli podłogowych

Panele od lat królują na podłogach w polskich domach. Ich największą zaletą jest nastrój i klimat jaki nadają wnętrzu. Ciepło drewna sprawdza się w wielu różnych modelach wystroju, począwszy od wiejskiej chaty przeładowanej bibelotami, poprzez klasyczne stylowe wnętrza bogate w antyczne meble i dekoracje, kończąc na minimalistycznym wykończeniu w stylu nowoczesnym. Jak widać, panele drewniane to nie tylko styl skandynawski. Do każdego wnętrza, niezależnie w jakim kierunku będzie zmierzało jego wykończenie, można dobrać idealnie współgrającą podłogę z paneli.

Właściwe mycie paneli podłogowych

profesjonalny płyn do mycia paneliWykończenie wnętrz jest mi tematem szczególnie bliskim, ponieważ jeszcze jakiś czas temu, po zakupie własnego „m” każdy dzień zaczynał się i kończył na planowaniu, projektowaniu, wykańczaniu. Odwiedziłam mnóstwo sklepów, przejrzałam masę stron internetowych, obejrzałam wiele programów telewizyjnych o urządzaniu i dekoracji wnętrz… Wszystko po to, by znaleźć inspirację i ciekawe rozwiązania techniczne, które mogłabym zastosować u siebie. Oczywiście sprawą kluczową, jeśli chodzi o każde wnętrze, jest podłoga. To ona nadaje charakteru pomieszczeniu, jest dekoracją samą w sobie, jak również tłem dla tego, co dzieje się w danym pokoju. Należy pamiętać jednak, że prócz pięknego wyglądu, podłoga musi być funkcjonalna oraz łatwa w czyszczeniu i konserwacji. W tym spieszy z pomocą bogata oferta środków czystości przeznaczonych stricte do paneli podłogowych. Aby podłoga po wielu latach cieszyła oko w takim samym stopniu jak na początku, należy o nią właściwie zadbać. Świetną inwestycją będzie tu profesjonalny płyn do mycia paneli. Pomoże on w utrzymaniu należytej czystości podczas codziennego sprzątania, jak również zakonserwuje podłogę i sprawi, że brud będzie wiele trudniej dostawał się w drobne zagłębienia. Odpowiedni środek z pewnością ochroni też podłogę panelową przed zarysowaniem. Rynek tych produktów jest dość obszerny, tak więc bez problemu można wybrać odpowiedni środek do rodzaju panela, jaki posiadamy w naszym wnętrzu. Profesjonalny płyn do mycia paneli można dobrać zarówno do podłóg błyszczących, jak i tych o matowym wykończeniu. 

W każdym wnętrzu, czy jest to nasze mieszkanie, w którym spędzamy większość czasu, czy domek letniskowy nad jeziorem na drugim końcu Polski, w którym spędzamy coroczny urlop, podłoga to podstawowy element wykończenia. Spełnia funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Służy i zdobi. Dlatego, aby móc się nią cieszyć jak najdłużej, pamiętajmy o właściwej konserwacji. Ona odwdzięczy się na pewno pięknym wyglądem przez długie lata.