Korzyści picia japońskiej herbaty matcha

Herbata to coś co wielu z nas pija codziennie. Pijemy ją do śniadania, podczas przerwy w pracy czy w trakcie przyjemnych spotkań z przyjaciółmi. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów. Do tych najpopularniejszych zaliczyć możemy herbatę czarną, zieloną, owocową czy białą. Każdą z nich kupimy w niemalże każdym sklepie spożywczym. Coraz częściej jednak na sklepowych półkach możemy znaleźć herbatę matcha. 

Zalety picia japońskiej herbaty matcha

japońska herbata matchaPicie herbaty to dla wielu swego rodzaju rytuał i chwila relaksu. Każdy z nas ma jej swój ulubiony rodzaj. Na polskim rynku jakiś czas temu pojawiła się nowość – japońska herbata matcha. Taką herbatę możemy kupić już w wielu większych sklepach spożywczych, drogeriach, w sklepach ze zdrową, ekologiczna żywnością a także online. Jej wygląd jest bardzo charakterystyczny i wyróżnia się na tle innych przede wszystkim intensywnym zielonym kolorem. Ma ona postać zielonego proszku który możemy zaparzać jako ciepły lub zimny napój. Doskonale nadaje się również do barwienia żywności – ciast, koktajli czy deserów. Ma ona wiele drogocennych dla naszego zdrowia właściwości. Jest ona silnym antyoksydantem. Przypisuje się więc jej właściwości przeciwnowotworowe, zmniejszające ryzyko powstawania cukrzycy w organizmie czy stabilizujące ciśnienie krwi. Działa przeciwstarzeniowo. Taka herbata ma właściwości pobudzające więc będzie świetnym zamiennikiem kawy. Co ciekawe, już jedna filiżanka zaparzonej matchy będzie miała podobną zawartość kofeiny do filiżanki kawy. Matcha dodaje nam energii stopniowo, dzięki czemu nie odczuwamy po chwili nagłego jej spadku. Regularne picie herbaty matcha jest również świetne dla osób dbających o swoją sylwetkę i odchudzających się. Badania pokazują, że ma ona właściwości pobudzające metabolizm dzięki czemu wspomaga ona proces redukcji wagi. Picie takiej herbaty poprawia również działanie naszego układu odporościowego. Ma ona właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Warto więc ją pić w sezonie przeziębień. Jest to świetny produkt dla osób zestresowanych ponieważ podczas parzenia matchy uwalnia się składnik zwany L-teaniną który ma właściwości uspokajające i łagodzące stres. 

Zalet picia matchy jest wiele. Działa ona korzystnie na poziom cukru w organizmie, reguluje ciśnienie krwi, działa uspokajająco i kojąco na organizm. Picie herbaty matcha wspomaga również nasz układ immunologiczny – ma działanie bakteriobójcze i wirusobójcze. Taka herbata wspomaga również odchudzanie ponieważ ma właściwości regulujące metabolizm. Warto wprowadzić ją na stałe do swojej diety.