Korzyści stosowania chlorku magnezu do kąpieli

Kąpiele magnezowe znane są nam od lat, jednak obecnie coraz chętniej je stosujemy. Wiele mówi się o niedoborach magnezu, które powodują wiele niekorzystnych zmian w naszym organizmie. Wiemy też, że suplementacja magnezu w tradycyjny doustny sposób może nie być tak korzystna jak wchłanianie magnezu przez skórę. Warto więc zainteresować się tematem kąpieli magnezowych. 

Stosowanie chlorku magnezu do kąpieli

chlorek magnezu do kąpieliSól magnezową, czyli chlorek magnezu w postaci proszku lub płatkach kupimy w każdej aptece, wielu sklepach zajmujących się sprzedażą naturalnych produktów leczniczych jak i aptekach i sklepach online. Jest to produkt niedrogi, ponieważ opakowanie o pojemności 1 kilograma kupimy już za około kilkanaście złotych. Starczy nam ono na kilka użyć. Stosowanie i przygotowywanie kąpieli magnezowych jest banalnie proste. Wystarczy nalać ciepłej wody do wanny oraz dosypać do niej szklankę lub dwie takiego proszku. Nie dodawajmy wówczas już żadnych środków myjących. Takie kąpiele, aby mogły przynieść korzystne zdrowotne właściwości powinny być regularne i trwać jednorazowo około 20-30 minut. Po kąpieli pamiętajmy, aby dokładnie opłukać ciało letnią wodą. Regularne stosowanie takich kąpieli dodaje nam energii, niweluje stres i pomaga nam się zrelaksować po ciężkim i stresującym dniu. Pozwala nam się skoncentrować. Wspaniale działa w przypadku przemęczenia pracą umysłową. Taki chlorek magnezu do kąpieli korzystnie zadziała na nasz układ sercowo-naczyniowy, reguluje ciśnienie krwi, niwelują bóle głowy czy bóle menstruacyjne. Sprawdzają się w sytuacji drgania mięśni lub powiek, jeśli jest to spowodowane niedoborem tego pierwiastka. Dostarczanie magnezu pozytywnie wpływa na zapobieganie pojawianiu się zakrzepów, jest więc korzystne dla osób po przebytych zawałach oraz osób borykających się z nadciśnieniem. Kąpiele korzystnie działają na podrażnienia skóry, jednak pamiętajmy, aby nie stosować ich w przypadku ran czy uszkodzeń skóry. Oprócz korzyści zdrowotnych jakie przyniesie nam stosowanie takich kąpieli jest to również świetna okazja do relaksu i spędzenia 30 minut w ciszy i na relaksie z ulubioną książką czy czasopismem. 

Stosowanie magnezowych kąpieli staje się coraz bardziej popularne. Nie można się dziwić, ponieważ dostarczają one wiele pozytywnych efektów. Takie 30 minutowe kąpiele pomagają nam się zrelaksować, niwelują stres, dodają energii, wzmacniają naszą odporność oraz układ nerwowy. Są doskonałą alternatywą dla klasycznego przyjmowania preparatów magnezowych w tabletkach.