Korzystanie z filamentów do drukarki 3d

Korzystając z drukarki 3d zawsze lepiej jest drukować filamentem niż przy użyciu PLA lub ABS. Wynika to z faktu, że włókna nie są tak łatwo uszkadzane. Materiał można wydrukować łatwiej, a wydruki są na ogół bardziej jednolite. Filament jest dostępny z różnych materiałów, takich jak plastik, metale i różne pianki.

Filamenty mają wiele zalet

filamenty do drukarki 3dNiektóre włókna są nawet wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu. Nawet jeśli nie masz materiałów do drukowania, nadal możesz korzystać z drukarek dostarczonych z filamentem już nałożonym. Filament jest dość trwały, więc nie musisz się martwić, że go złamie, a nawet straci. Włókna są znacznie tańsze niż inne materiały, ponieważ są najtańsze w porównaniu do materiałów. Mogą być również używane przez tych, którzy nie mają wszystkich materiałów potrzebnych do drukowania. Niektóre inne materiały wymagają konserwacji i ponownego mycia, a także one są kosztowne. W dzisiejszych czasach do drukowania 3D używa się wielu materiałów, zwłaszcza tych nowszych, które są tańsze i łatwiej dostępne, takie jak filamenty do drukarki 3d, więc nie ma potrzeby szukania nowych materiałów, a tym samym oszczędności pieniędzy. Pozwoliło to na pojawienie się innych materiałów w tej dziedzinie i łatwo zrozumieć, dlaczego istnieje na nie większe zapotrzebowanie. Mimo że rozmiary plików są mniejsze, wydruki mogą być większe i znacznie bardziej szczegółowe. Ponadto jakość jest lepsza, ponieważ wydruki są bardziej jednolite. Oznacza to, że użytkownik nie musi tracić czasu i wysiłku, próbując usunąć małe zmarszczki lub kształty. Wydruki są również bardziej gęste i dokładne. Włókna są również lepsze do tworzenia realistycznie wyglądających obiektów. Wielu profesjonalnych artystów 3D lubi korzystać z tej technologii, ponieważ daje im to większą swobodę w tworzeniu skomplikowanych projektów. Osoba może więcej eksperymentować i może wprowadzić drobne zmiany w ostatecznym projekcie produktu. Kolejną zaletą używania filamentu jest to, że jest wygodniejszy niż drukarki, które wymagają przełączania między wkładami co kilka godzin. Podczas drukowania za pomocą filamentu można drukować kilka obiektów jednocześnie i nie trzeba robić przerw co kilka minut, aby przełączać się między różnymi wkładami.  

Podobnie jak w przypadku ABS, przedmioty drukowane nylonem mają tendencję do wypaczania się, co można złagodzić za pomocą podgrzewanego stołu drukarskiego. Dostępne są dziesiątki rodzajów włókien, w tym twardsze polimery, takie jak poliwęglan i elastyczne materiały, takie jak TPU.