Korzystny zakup rolek terenowych

Wszystkie dostępne na rynku rodzaje rolek terenowych opierają się na zbliżonym modelu buta. Dodatkowo rolki są wyposażone w liner, łożyska oraz szynę. Jedną z najważniejszych wersji rolek są modele mieszczące trzy koła o średnicy wynoszącej od 150mm do nawet 200mm. Ze względu na długość szyny oraz wielkość kółek, są to cięższe i znacznie bardziej zwrotne modele, przeznaczone do jazdy w wymagającym terenie. Na jakie aspekty warto jeszcze zwrócić uwagę w momencie wyboru odpowiednich rolek?

Decydujemy się na nowoczesne terenowe rolki

rolki terenoweModele do jazdy terenowej są bardzo uniwersalne i sprawdzają się, że w różnym terenie. Warto zamówić dobre jakościowo rolki terenowe. Istotnym aspektem jest to, aby zapoznać się z wielkością kółek, długością rolki, a także z oporami toczenia, wagą i zwrotnością. Na nieco mniej wymagające trasy, na przykład dla osób chcących wykonywać także triki, dobrym wyborem mogą być modele o nieco mniejszych kółkach, a także mniejszej wadze. Mniejsza średnica kółek może powodować, że rolki nie będą pokonywać nierówności tak dobrze, jak modele o nieco większych kołach. Za to sprawdzą się doskonale w przypadku tras na ubitych ścieżkach oraz na torach, a także w połączeniu z kijkami na płaskim terenie. Osoby, które poszukują sprzętu nadającego się do jazdy po płaskim terenie, najlepsze będą modele z krótszymi szynami. Niektóre z nich wyróżniają się także dwoma kółkami, przez co opory toczenia nie są tak duże, natomiast długość szyny umożliwia spokojną jazdę nawet bez kijów, czyli z zastosowaniem normalnej techniki znanej ze zwykłych rolek. W przypadku jazdy po uciążliwym terenie, korzystniejszym wyborem mogą być modele trzykołowe, które zapewniają większy komfort jazdy. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są terenowe rolki które nie wymagają specjalnego obuwia i są przypinane paskami na rzepy albo wiązaniami, jak do snowboardu. To umożliwia wykorzystywanie sprzętu przez wiele osób i brak ryzyka dobrania nieodpowiedniego modelu. Jest więc to wygodne rozwiązanie dla osób początkujących.

W przypadku nartorolek sportowych i terenowych konieczne jest przypinanie się przy pomocy biegowych wiązań narciarskich do biegowych butów narciarskich albo ich letnich odmian. W przypadku rolek terenowych występuje własny, zintegrowany z całością but, bądź mocuje się je do stopy obutej w dowolne, niezbyt ciężkie obuwie, przy zastosowaniu pasków na rzeczy albo innych systemów, w tym takich przypominających wiązania snowboardowe. Rodzaj obuwia bezpośrednio może wpływać na komfort użytkowania takiego sprzętu.