Kotyliony na rękę lub na ubranie

Ślub to ważne wydarzenie nie tylko dla Młodej Pary, ale też dla jej najbliższej rodziny. Szczególnie rodzice są mocno przejęci tym dniem, często nie powstrzymując się od łez. Kiedyś panowała tradycja, że to rodzice wyprawiają ślub swoim dzieciom. Teraz odchodzi się od tego zwyczaju. Młodzi coraz częściej organizują wesela na własną rękę, mogąc skupić się na zrobieniu wszystkiego po swojemu. Nie zapominają oni jednak o swoich rodzicach, tworząc dla nich specjalne podziękowania, które zazwyczaj mają miejsce po oczepinach.

Wyróżniamy rodziców za pomocą kotylionów

polecane kotyliony dla rodzicówNiemal każdy rodzic wzrusza się na ważnych wydarzeniach, w których uczestniczą jego dzieci. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest ślub oraz wesele. Narzeczeni często sami organizują wesela, rodzice, więc, są na nich nie tyle organizatorami, co honorowymi gośćmi. Pośród różnych tradycji weselnych jedne zachowały się do tej pory, inne dopiero funkcjonują od jakiegoś czasu. Piękną tradycją są podziękowania dla rodziców, mające miejsce po oczepinach. Natomiast jednym ze zwyczajów, które zaczęły być wprowadzane dopiero od niedawna, jest przyczepianie rodzicom kotylionów do ubrań. Za pomocą takiego kotylionu wyróżniamy naszą mamę i naszego tatę i każdy na wesele wie, że to są właśnie rodzice młodych. Najbardziej polecane kotyliony dla rodziców to te wykonane z delikatnych wstążek z dodatkiem sztucznych kwiatów. Takie kotyliony najprościej jest zamówić przez Internet. Jeżeli ktoś uwielbia rękodzieło, to może też wykonać taki kotylion na własną rękę. Wystarczy kilka wstążek, igła oraz nici a także wybrane przez nas dodatki. Kotyliony przyczepia się rodzicom do weselnej kreacji. Mamy, zamiast przyczepki ubrania, mogą otrzymać bransoletki na ręce. Są one o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem. Nie trzeba się wówczas obawiać o uszkodzenie kreacji przez agrafkę, za której pomocą najczęściej przymocowuje się kotyliony do ubrań. Kotyliony, które otrzymają ojcowie, śmiało można przymocować agrafką do marynarki od garnituru. Kolor kotylionu, z ewentualnymi dodatkami, powinien być dopasowany do kolorystyki wesela. 

Ślub i wesele to ważne wydarzenie zarówno dla młodej pary, jak i dla jej rodziców. Rodzice na takim wydarzeniu powinni być potraktowani jako honorowi goście. Jedną z praktyk, jakie stosuje się w stosunku do rodziców od jakiegoś czasu, jest przyczepianie rodzicom specjalnych kotylionów. W przypadku ojców są to kotyliony przypinane agrafką do marynarki. W przypadku mam, natomiast, kotyliony mogą przyjmować postać bransoletek na rękę.