Kto może zajmować się ścinaniem drzew?

Drzewa są bardzo ważne w życiu, bo bez nich niemożliwa byłaby produkcja tlenu. Również wiele zwierząt nie miałoby gdzie mieszkać. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których należy zastosować wycinkę drzew. Dzieje się tak z reguły w przypadku planowanych robót zmieniających krajobraz w celu realizacji zagospodarowania. Wycina się wtedy całe skupiska leśne, ale często też wycinane zostają pojedyncze drzewa. Jedno jest pewne – muszą tym zajmować się specjaliści.

Ścinanie drzew – zabieg wykonywany przez profesjonalistów

ścinanie drzew warszawaNa samym początku należy powiedzieć o tym, że absolutnie nie wolno robić tego na własną rękę. Samowolne ścinanie drzew jest niebezpieczne i niezgodne z prawem! Jest karalne i przyczynić się może do degradacji krajobrazu, dlatego też wszelkie zabiegi związane ze ścinaniem drzew są planowane i wykonywane przez grupę specjalistów. Dawniej ścinaniem drzew zajmowali się typowi drwale, którzy używali do tego celu siekiery. Wiedzieli oni, w jaki sposób bezpiecznie usunąć drzewo, jednak wymagało to siły. Dziś jednak czasy się zmieniły i coraz łatwiejsze staje się ścinanie drzew Warszawa posiada bardzo dużo takich firm, które mają dobre sprzęty oraz posiadają dostateczną wiedzę na temat wycinki drzew. Mogą to wykonywać osoby, które są przeszkolone w tym zakresie po to, ażeby nikomu nie stała się żadna krzywda podczas spadania drzewa na powierzchnię terenu. Używa się do tego celu pił mechanicznych. Ścinanie drzew to bardzo skomplikowany zabieg, ponieważ nie polega tylko na przerwaniu pnia drzewa, ale również na innych rzeczach. Na początku należy wziąć się za ścinanie konarów. Służą do tego celu podnośniki koszowe, które podnoszą na wyższy poziom osobę wyspecjalizowaną w zakresie wycinki drzew. Osoba ta zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się skutecznym usuwaniem drzew w danym miejscu. Dzięki temu ścinanie drzew nie następuje gwałtownie, ale powoli, by utrzymać porządek w czasie prac. Po ścinaniu drzewa, firma która to robiła porządkuje teren tak, aby konary drzew nie przeszkadzały nikomu.

Jak widać, tylko firmy zajmujące się wycinką drzew mogą to robić. Ścinanie drzew nie jest proste i może okazać się niebezpieczne. W związku z tym, nie wolno samemu tego robić. Trzeba przede wszystkim znaleźć firmę, jeśli chcemy ściąć drzewo na naszym terenie, ale najpierw trzeba zdobyć do tego pozwolenie. Bez pozwolenia ścinanie drzew nie byłoby możliwe i zgodne z prawem. Warto też jest korzystać z rad doświadczonych specjalistów, którzy się na tym znają.