Która pełna księgowość w Warszawie jest najlepsza?

W stolicy naszego kraju działa wiele firm, które mają na celu bardzo szybkie rozwiązanie problemów związanych z prowadzeniem księgowości w firmie, czyli z zakresu finansów i rachunkowości. Jako że czas i koszt rozwiązania problemu finansowego jest dla każdego ważne, a dla firmy najważniejszy, czym kierować się podczas wyboru najlepszej pełnej księgowości?

Czym jest pełna księgowość?

najlepsza pełna księgowość - warszawaZacznijmy od tego, że każda działalność gospodarcza w Polsce musi być ewidencjonowana. Wszystkie przychody muszą zostawić po sobie ślad w dokumentach znajdujących się w Urzędach Skarbowych. Podatnicy mają do wyboru prowadzenie księgowości uproszczonej lub pełnej, a każda z nich ma swoje plusy i minusy. Może się jednak okazać, że właściciel firmy będzie musiał rozszerzyć swoją księgowość do pełnej, jeżeli wymaga tego od niego prawo. Dzieje się tak, gdy przedsiębiorstwo zmienia swój charakter i staje się spółką kapitałową. Wszystkie spółki akcyjne i te z ograniczoną odpowiedzialnością muszą zrezygnować z uproszczonej księgi i poszukiwać biura, gdzie prowadzona jest najlepsza pełna księgowość – Warszawa proponuje wiele biur rachunkowych dla osób w takich sytuacji i pomaga w prowadzeniu spółek osobowych prawa handlowego. Wykształcony finansista będzie spełniał obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych w imię firmy, by wszystkie regulacje prawne i opłaty były uiszczane na czas. Kolejną grupą przedsiębiorców, która ma obowiązek prowadzenia księgowości w pełnym wymiarze, to ci, którzy sprzedają swoje towary za dwa miliony złotych. Wliczane są w to także koszta operacji, a walutę przelicza się na podstawie stawki w pierwszym dniu października roku poprzedzającego. Skutkuje to większymi wydatkami na prowadzenie księgowości, lecz także wiąże się z większymi wpływami na konto firmy. W biurze rachunkowości prowadzone są między innymi dzienniki, księga główna i kilka ksiąg pomocniczych. Trzeba także prowadzić zestawienie obrotów i sald konta dla danej firmy. W inwentarzu przedsiębiorstwa prowadzącego rozszerzoną księgowość nie może również zabraknąć inwentarza pasywów i aktywów. Wszystkie dokumenty muszą być opatrzone objaśnieniami i dodatkowymi informacjami, które pomogą kontrolerowi z Regionalnej Izby Obrachunkowej sprawdzić prawdziwość wszystkich zdarzeń.

Ponadto, do pełnej księgowości wlicza się także rachunek zysków i strat oraz bilans. Pełna księgowość nie należy najłatwiejszych zagadnień i prowadzą ją tylko doświadczeni księgowi. Jeżeli firma jest duża, zazwyczaj ma do dyspozycji kilku pomocników w dziale księgowości, jednak można też pokusić się o wynajęcie osoby z zewnątrz do tego celu, na zasadach outsourcingu.