Kupno sorbitolu w dużych ilościach

Wiele osób uważa, że sorbitol jest jakąś szkodliwą substancją, choć w zasadzie nie mają na ten temat żadnej wiedzy. Taki mit wziął się z tego, iż ten organiczny związek chemiczny jest wykorzystywany między innymi w przemyśle spożywczym i jako dodatek oznaczony numerem E480 bywa zamiennikiem cukru. Oczywiście jego nadmierne spożywanie może być więc niewskazane i powodować pewne dolegliwości, jednak w małych ilościach nie jest on szkodliwy. Z powodzeniem za to wykorzystuje się go w wielu różnych branżach.

Wykorzystanie sorbitolu w przemyśle

sorbitol na sprzedażBezbarwna krystaliczna substancja oznaczana symbolem chemicznym C6H8(OH)6 jest znana człowiekowi już od dziesiątek lat. Warto zaznaczyć, że sorbitol w naturze występuje bardzo często i to w dużych stężeniach. Spotyka się go przede wszystkim w: gruszkach, śliwkach, jabłkach, morelach i brzoskwiniach, a proces suszenia tych owoców wielokrotnie zwiększa jego stężenie. Nie powinniśmy zatem obawiać się samego dodawania do żywności sorbitolu, a jedynie pamiętać, że nadmiar zawsze może szkodzić. W dodatku związek ten nie jest tylko substancją słodzącą. Ma także wiele innych ważnych właściwości. Ponieważ łatwo się rozpuszcza w wodzie, a przy tym bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, chętnie stosuje się to w kosmetologii. Sama zajmuję się od kilkunastu lat produkcją kremów i żeli, więc doskonale wiem, o czym piszę. Kiedyś obawiałam się nieco, czy znajdę dobrej jakości sorbitol na sprzedaż. Dziś jednak bez trudu mogę go kupić nawet przez Internet, co bardzo mnie cieszy. Dlaczego tak bardzo zależy mi na tym produkcie? Przede wszystkim to idealny humektantem, a zatem związek mającą działanie nawilżające. Dodanie go do kremów pomaga zatem w poprawieniu elastyczności skóry i zapobieganiu nadmiernej utracie przez nią wilgoci. Wiele osób ceni sobie moje kremy właśnie za to, że bardzo dobrze nawilżają, a to nie byłoby możliwe bez sorbitolu. W dodatku ten związek chemiczny sprawia, że poprawia się konsystencja kosmetyków oraz mogą być one dłużej przechowywane i używane. Ten związek chemiczny dodawany do żeli sprawia, że ich konsystencja jest bardziej stabilna, można je łatwiej mieszać, przez co ich produkcja jest krótsza i łatwiejsza.

Używanie soritolu ma wiele zalet. Produkt ten jest chętnie kupowany nawet w dużych hurtowych ilościach przez producentów nie tylko żywności, ale także leków, środków chemicznych (np. detergentów i klei) oraz kosmetyków. Po użyciu kremów i żeli posiadających dodatek sorbitolu skóra ulega zmiękczeniu, staje się gładsza, lepiej nawilżona, a do tego znacznie ogranicza się produkcja gruczołów łojowych. W medycynie z kolei taki rodzaj związku chemicznego stosuje się z powodzeniem w lekach przeczyszczających.