Łatwa w montażu wiata garażowa drewniana

Coraz więcej osób posiadających dom w zabudowie rodzinnej lub szeregowej, decyduje się na postawienie wiaty garażowej. Nawet jeśli w obrębie domu jest już garaż, to warto zbudować wiatę na drugi samochód. Zalet takiej prostej, drewnianej konstrukcji jest wiele. Gotowe elementy można zakupić u producenta wiat garażowych. Prosty montaż zleca się firmie budowlanej lub wykonuje samemu zgodnie z instrukcją. Plusem wiat samochodowych jest brak konieczności uzyskiwania pozwoleń na budowę. w świetle przepisów wiaty nie są trwałą zabudową.

Projekty tanich wiat samochodowych

wiata garażowa drewnianaCzasy, gdy kupowano garaże blaszane, powoli odchodzą w niepamięć. Wiele miast i gmin zastrzega sobie możliwość zawetowania tego typu rozwiązań. Dla wielu osób garaż blaszany jest nieestetycznym rozwiązaniem. Dlatego wiata garażowa drewniana to znacznie lepszy wybór. Wykonane z solidnych elementów podpory można umieścić w gruncie, na specjalnie przygotowanym podłożu lub na trawie. Lokalizacja wiaty jest wręcz dowolna. Nie trzeba starać się o pozwolenie na budowę, co pomaga ograniczyć formalności do minimum. Nie ma też ryzyka, że ktokolwiek zaneguje chęć postawienia wiaty przed domem lub na zapleczu prywatnej posesji. Wiata z drewna nie ingeruje w krajobraz. Jest to wyjątkowo naturalna konstrukcja, można ją uznać wręcz za ekologiczne rozwiązanie. Wiaty dostępne są w różnych wariantach. wiele osób mając jeden garaż połączony z zabudową domu, decyduje się na dodatkową wiatę z zadaszeniem. Inni stawiają na wiatę dwustanowiskową, która pomieści dwa samochody. Wybór modelu wiaty zależy od zabudowy domu. Wiaty mają dwuspadowe dachy lub dachy płaskie, albo pulpitowe. Jeśli chodzi o pokrycie dachowe, to też istnieje duża dowolność. Na terenach miejskich wybierana jest dachówka ceramiczna lub ceglana. Dostępna jest też papa lub przezroczyste zadaszenie w typie plexi. Istnieją też modele z zamkniętymi bokami. Generalnie dominują projekty wiat garażowych otwartych, bez drzwi i ścian bocznych. Każdy projekt można indywidualnie modyfikować.

Auto garażowane dłużej zachowuje świeżą, błyszczącą karoserię. Brak zadaszenia grozi szybszym zużywaniu części i elementów karoserii. Aby temu zapobiec, warto zadbać o auto i postawić drewnianą wiatę o prostej konstrukcji. Wówczas mamy pewność, ze nawet podczas śnieżycy czy gwałtownych wiatrów, auto jest bezpieczne. Dodatkowa funkcja wiaty, to np. miejsce do montażu paneli fotowoltaicznych na połaciach dachowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zyskać znacznie tańszy prąd.