Leczenie w komorze hiperbarycznej

Metoda wykorzystująca lecznicze właściwości stuprocentowego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym przeprowadzana jest w specjalnej komorze hiperbarycznej. Jest ona pomocna w leczeniu wielu schorzeń ze względu na fakt, że jest to jedna z najbardziej skutecznych metod dostarczania tlenu do tkanek, dzięki której możemy w skuteczny sposób leczyć wiele schorzeń w prawie całkiem nieinwazyjny dla naszego organizmu sposób, co jest bardzo ważne dla wielu z nas.

Zasady działania komory hiperbarycznej

komora hiperbarycznaNa świecie istnieje wiele różnego rodzaju terapii, a jedną z nich jest terapia hiperbaryczna, której działanie opiera się na wykorzystaniu czystego tlenu w warunkach odpowiednio wysokiego ciśnienia. Niezbędna przy tym zabiegu jest komora hiperbaryczna. Przebywanie w niej pozwala dotlenić nasz organizm nawet w miejscach, w których potencjalnie tlen nie dociera. To wszystko dzięki zawartości tlenu nawet do trzech razy wyższej niż normalnie. Przebywając w komorze hiperbarycznej, pacjent wdycha czysty tlen, przy czym może robić to w pozycji siedzącej lub leżącej. Warto też wspomnieć, iż osoba będąca w środku tej komory może odczuwać nieprzyjemne uczucie zbliżone do tego, gdy samolot startuje albo ląduje. W związku z tym zabiegi w komorze hiperbarycznej trwają około 60 minut, które dzielone są na trzy cykle z kilkuminutowymi przerwami. Aby uzyskać jak najlepsze efekty tego typu terapii należy uczęszczać na nią regularnie. Pamiętajmy też, iż czas oraz ilość zabiegów oraz wysokość ciśnienia dostosowuje się indywidualnie do konkretnego pacjenta. To bardzo ciekawa metoda lecznicza, którą zaleca się przy wszelkiego rodzaju schorzeniach wymagających poprawy procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie. Warto też wiedzieć, iż metoda leczenia w komorze hiperbarycznej wpływa na hamowanie procesów starzenia się naszego organizmu oraz na wspomaganie naszego ciała w jego odżywaniu, a także regeneracji komórek. Mimo to należy też zwrócić uwagę na przeciwwskazania i skonsultować je z lekarzem.

Interesującą metodą leczniczą jest zastosowanie komory hiperbarycznej, w której dotleniamy nasz organizm prawie trzy razy bardziej niż poza nią. Takie zabiegi powinny być regularne, abyśmy zauważyli konkretne efekty. Pamiętajmy również, iż po takim zabiegu mogą wystąpić bóle głowy bądź mdłości. Są to całkiem normalne dolegliwości, które mogą wystąpić. Są one często zbliżone do uczucia podczas startowania albo lądowania samolotu, jednak musimy zawsze powiadomić o nich specjalistę wykonującego tą terapię.