Lifting skóry nićmi PDO

W medycynie estetycznej można znaleźć całe mnóstwo zabiegów, które poprawiają stan naszej skóry. Wśród nich z pewnością warto zwrócić uwagę na nici liftingujące. Cieszą się one dużą popularnością tak naprawdę od niedawna. Ostatnio stały się bardzo modne, bo ich działanie jest rzeczywiście zadowalające. Rodzajów nici liftingujących jest wiele, ale na szczególną uwagę zasługują z pewnością nici PDO.

PDO czyli nici z polidioksanonu

nici pdoSą to nici, które posiadają bardzo silne włókna. Oczywiście są nićmi syntetycznymi, ale nie należy się obawiać – powoli dochodzi do ich rozpuszczania pod skórą i po pewnym czasie znikają. Kiedy dochodzi do rozpuszczania nici PDO pod skórą, to właśnie wtedy stymulowana jest synteza kolagenu oraz elastyny. Przy pomocy nici PDO nasza skóra stanie się po prostu gładsza. Dojdzie do jej zauważalnego odmłodzenia, bo dostanie zupełnie nową dawkę energii. Efekty stosowania nici syntetycznych również są długotrwałe – zazwyczaj utrzymują się do jednego roku, a potem jak najbardziej zabieg można ponownie powtórzyć. W jaki sposób wprowadza się nici syntetyczne pod skórę? Stosuje się do tego specjalne cienkie igiełki. Oczywiście są one sterylne i cały zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach. Za pomocą cienkiej igły nić wprowadzana jest pod powierzchnię skóry, gdzie będzie mogła stymulować syntezę kolagenu i elastyny. Można śmiało porównać nici pdo do rusztowania, które znajduje się pod skórą. Skóra wisząca, luźna, na której powstają już zmarszczki, zostaje rozciągnięta na takich niciach, a co za tym idzie – dochodzi do znacznego zredukowania zmarszczek. Warto wspomnieć również o materiale, z jakiego wykonane są nici syntetyczne PDO. Jest to polidioksanon. Materiał ten uznawany jest za bardzo bezpieczny. Ciekawe jest to, że dochodzi nie tylko do stymulowania syntezy kolagenu i elastyny, ale również kwasu hialuronowego, który jak wiadomo, odpowiada za napięcie skóry i silną redukcję zmarszczek. Warto wybrać taki gabinet medycyny estetycznej, w którym używa się nici PDO zakończonych haczykami z czterech stron.

Zaletą stosowania tych nici jest to, że o wiele lepiej i dłużej utrzymują się w tkance podskórnej, a co za tym idzie – efekty również są lepsze i zdecydowanie bardziej długotrwałe. Nić umieszczona zostaje na granicy skóry i mięśni, przez co działa nie tylko na poprawę funkcjonowania skóry, ale również mięśnia. Jeżeli nić zostanie umieszczona pod skórą precyzyjnie, to można liczyć na natychmiastowy efekt liftingu. Każda nić umieszczana jest wzdłuż naturalnych linii napięcia skóry.