Mała opaska dla seniora

Osoby w wieku geriatrycznym często zmagają się z wieloma problemami związanymi z układem ruchu oraz z zaburzeniami poznawczymi. W miarę upływu czasu w mózgu mogą pojawić się tak zwane zmiany demielinizacyjne, które w konsekwencji wpływają na zaburzenia koncentracji oraz pamięci. Skutki tego mogą być bardzo poważne i utrudniać osobie starszej zwykły powrót do domu, który wcześniej nie sprawiał jej najmniejszej trudności.

Lokalizacja za pomocą opasek

opaska dla seniora z lokalizatoremW trosce o bezpieczeństwo osób starszych została wynaleziona opaska dla seniora z lokalizatorem. Jest to na pozór niczym nie wyróżniająca się opaska, którą umieszczany w okolicy nadgarstka lub przedramienia. Małe urządzenie, które nie wymaga dużych nakładów finansowych, a może przynieść wielkie korzyści. Opaska pozwala bowiem na lokalizację jej właściciela. Jest to duże udogodnienie dla osób, które ze względu na zaburzenia pamięci bezpośrednio związane ze schorzeniami chorobowymi o różnym podłożu czy też procesem starzenia się mają problem z powrotem do domu. Taka opaska może być bardzo pomocna zarówna dla rodzin seniora jak i prawnych opiekunów. Często jest wykorzystywana w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Jak wiadomo osoby starsze przebywające w domu opieki nie są ubezwłasnowolnione. Mają prawo poruszać się po terenie całego budynku oraz na zewnątrz. Jeżeli jednak występują u nich problemy poznawcze to powrót z parku znajdującego się tuż przed budynkiem może okazać się niemożliwy. Taka opaska z ukrytym lokalizatorem jest ogromnie pomocna. Pozwala na szybkie i proste ustalenie miejsca w którym znajduje się jej właściciel. Bardziej zaawansowane opaski posiadają również możliwość oceny podstawowych czynności życiowych takich jak chociażby ciśnienie tętnicze krwi, tętno czy też temperatura ciała. Mogą również sygnalizować nas o upadku osoby starszej. Są niemalże niezauważalne ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, a przynoszą naprawdę ogromne korzyści. Każdy z seniorów powinien mieć takie minimalistyczny lokalizator, który jest już powszechnie dostępny w sprzedaży.

Zapewnienie bezpieczeństwa osobie starszej jest niezwykle łatwe i proste dzięki wykorzystaniu specjalnych opasek dla seniorów z lokalizatorami. Te małe urządzenia pozwalają na szybkie i łatwe ustalenie miejsca w jakim znajduje się osoba starsza. Jest to pomocne zarówno dla rodzin, opiekunów oraz personelu medycznego, który na co dzień zajmuje się osobami w wieku geriatrycznym, które cierpią na zaburzenia poznawcze związane z naturalnym procesem starzenia się.